Адаптивна хіміотерапія ефективніше бореться з раком
00:01
-->
Американські вчені розробили новий підхід до лікування раку. Вони пропонують відмовитися від агресивної хіміотерапії, спрямованої на знищення всіх пухлинних клітин. Отримані ними дані свідчать про те, що низькодозова хіміотерапія також може виявитися ефективною в боротьбі з раком.
Вчені з Онкологічного центру Моффітт (Moffitt Cancer Centre) під керівництвом Роберта Гейтенбі (Robert Gatenby) запропонували використовувати для лікування пухлин адаптивну терапію.
Вони пояснюють, що високодозова терапія призводить до того, що пул клітин, стійких до хіміотерапевтичних препаратів, залишається і починає посилено ділитися. Це ще більше ускладнює боротьбу з пухлиною.
Автори протестували адаптивну хіміотерапію на мишах, які страждають тричі негативним раком молочної залози. Тварини були розділені на групи, на яких автори випробували три хіміотерапевтичних режими: високодозову терапію, адаптивну терапію з поступовим зниженням дози при відповіді пухлини на лікування (АТ-1) і адаптивну терапію зі скасуванням прийому ліків при відповіді пухлини на лікування (АТ-2) .
Після закінчення експерименту пухлини зменшилися у всіх тварин, проте після завершення агресивної хіміотерапії і курсу АТ-2 зростання пухлини відновився. Миші, що отримували хіміотерапію за схемою АТ-1, жили набагато довше, ніж ті, хто пройшов курс АТ-2 або ж хіміотерапію в стандартному режимі.
Найближчим часом дослідники планують протестувати адаптивну хіміотерапію на пацієнтах - для цього вже набрана група добровольців, які страждають на рак передміхурової залози.