Мобильная версия | RSS
Счастливый Вы человек, Гость!
Вход | Регистрация
Меню сайта
Разделы
Разное [15]
Медицинская документация [6]
Записи в дневниках
Народный опрос
Опасно ли детям учиться в одном классе с ВИЧ-инфицированным ребенком?
Всего ответов: 4529
Форма входа
Неофициальный сайт студентов
НМУ имени А. А. Богомольца
Главная » Файлы » Законодательство » Медицинская документация

Протокол (карта) патологоанатомічного дослідження (форма № 013/о) (-, *.rtf)

[ Скачать с сайта (9.6 Kb) ] 19.04.2011, 21:59
В архіві - бланк.

"Протокол (карта) патологоанатомічного дослідження” (форма № 013/о), надалі – протокол, заповнюється чітким почерком (печатним шрифтом) чи машинописним текстом; чорним, фіолетовим, синім, блакитним чорнилом чи пастою.

Перший листок протоколу в залежності від форм ведення їх обліку заповнюється в трьох примірниках: перший – зберігається в патологоанатомічному відділенні (бюро) з текстовою частиною протоколу, другий – підклеюється в клінічну документацію на померлого (мертвонародженого, викидня), третій – секційна карта.

Номер протоколу відповідає порядковому номеру проведеного патологоанатомічного розтину.

Паспортна частина протоколу (перша сторінка) заповнюється на підставі медичної карти стаціонарного хворого.

В заключному діагнозі чітко виділяється основне захворювання, його ускладнення та супутні захворювання.

Необхідні клінічні дані та результати обстежень, як витяг з медичної карти стаціонарного хворого, оформляються на додатку в довільній формі.

Друга сторінка заповнюється патологоанатомом за результатами проведеного розтину.

В пункті 17 патологоанатомічний діагноз чітко розподіляється на основне захворювання, його ускладнення та супутню патологію. Патологоанатомічний діагноз формується за етіопатогеничними принципами з урахуванням існуючих нормативних документів МОЗ України та вимог МКХ-10.

У випадку комбінованого основного захворювання чітко вказується його вид та номери складових. У такому разі шифр за МКХ-10 визначається за вказаним першим захворюванням.

Ускладнення вказуються в хронологічній послідовності, з урахуванням взаємного патогенетичного зв’язку.

Хвороби, які етіологічно та патогенетично не пов’язані з основним захворюванням чи ускладненням, виносяться в графу супутньої патології.

Слід зазначити, що у випадках смерті від онкологічної патології чітко вказується вид пухлини за ступенем зрілості та локалізації.

При інфекційній патології – результати бактеріологічного дослідження.

Пункт 18. "Помилки клінічної діагностики (підкреслити, вписати категорію) – проти відповідного розділу діагнозу.

В графі "Пізня діагностика” – відповідне підкреслюється, як і причина помилкової діагностики.

Порядковий номер останньої вноситься в клітинку.

Пункт 19 заповнюється відповідно заповненого лікарського свідоцтва про смерть чи свідоцтва про перинатальну смерть з зазначенням його номера, а поряд з основним захворюванням – шифр згідно МКХ-10.

Пункт 20. В клінічно-патологоанатомічному епікризі відображається клініко-морфологічний аналіз випадку, результати порівняння клінічного та патологоанатомічного діагнозів. У лаконічній формі в ньому подається етіо-, пато- та танатогенез. Вказується безпосередня причина смерті. У випадках, коли не заповнюються стандартні бланки листка форми № 013/о, в пункті 20 вказуються також розбіжності діагнозів, їх категорія та причина помилки, пізня діагностика.

Під епікризом вказується кількість сторінок протоколу, прізвище та особистий підпис патологоанатома та завідуючого відділенням з зазначенням дати закінчення роботи над протоколом та перевірки його  завідуючим.

На сторінці третій протоколу вказується номер та дата проведення розтину, що відповідає пункту 9 сторінки один.

В таблицю вносяться результати антропометричних даних: (для плодів, мертвонароджених), а при необхідності в інших випадках необхідні дані слід записувати за текстом).

Під таблицею вказується: скільки шматочків взято на дослідження, скільки виготовлено блоків, які додаткові методи дослідження використовуються (бактеріологічне, вірусологічне тощо). В текстовій частині протоколу патологоанатомічного дослідження докладно, послідовно та об’єктивно викладаються всі зміни, що були виявлені при розтині трупа. Спочатку описується склад тіла, колір шкірного покрову та видимих слизових оболонок, вказується зріст та маса тіла. При наявності операційних рубців вказується їх довжина, напрямок у відповідності з анатомічними даними, зовнішній вигляд, а також наявність в них катетерів, випускників тощо. При описуванні порожнини трупа відмічається розміщення внутрішніх органів, наявність в порожнинах вмісту та його вигляд, стан серозних оболонок. Описування внутрішніх органів в тексті протоколу слід проводити за системами в такій послідовності: головний та спинний мозок, органи дихання, органи кровообігу, органи кровотворення, кістково-м’язова система.

Патологічні зміни внутрішніх органів та тканин описуються об’єктивно, без нав’язування особистої думки патологоанатома, користуючись загальноприйнятими одиницями та різновидностями кольорів, уникаючи порівнянь з розміром та кольором тих чи інших предметів. При цьому не слід застосовувати діагностичну термінологію (пневмонія, нефрит тощо) та скорочення слів. Описувати зміни необхідно, не допускаючи можливість трактувань, що суперечать одне одному.

При описуванні внутрішніх органів, які практично без змін, вказуються лише їхні розміри, маса та відмічається відсутність видимих патологічних змін. Якщо які-небудь органи не досліджуються – вказують причину.

У випадку смерті хворого після операції, що супроводжувалась видаленням тих чи інших органів або тканин, в протоколі розтину дається детальний опис операційного матеріалу та ділянки оперативного втручання, анатомічного взаємозв’язку органів та тканин, який виник після операції, стан анастомозів, культі порожнистих органів та інше.

В розділі "Результати гістологічного дослідження” проводиться опис наявних змін із висновками, окремо за органами вказується патологія.

Вказується дата гістологічних досліджень.

Арабськими цифрами зазначається кількість додаткових до форми аркушів (тексту, гістологічного дослідження, клінічних даних тощо); кількість схем, таблиць, малюнків, бланків – результатів аналізів.

У випадках обговорення на конференціях – дата їх проведення.

Чітко вказується прізвище патологоанатома та його особистий підпис.

Форма № 013/о використовується при складанні звіту за формою № 20 "Звіт лікувально-профілактичного закладу”, таблиці 4500 "Діяльність патологоанатомічного бюро (відділення)”.

Інструкція розроблена з урахуванням вимог наказу Міністерства охорони здоров’я України від 12.05.1992 р. № 81.

Термін зберігання – 10 років.


Насколько материал оказался Вам полезным?
Текущий рейтинг: 4.2/4 голосов

Добавил(а): nmu | 19.04.2011 | Просмотров: 6031 | Загрузок: 798
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Объявления на сайте
Продажа литературы на сайте
Медицинские выставки 2017
Яндекс.Метрика
Главная страница Информация о сайте Гостевая книга Обратная связь