Мобильная версия | RSS
Счастливый Вы человек, Гость!
Вход | Регистрация
Меню сайта
Разделы
Военные кафедры [6]
Военная токсикология [24]
Записи в дневниках
Народный опрос
Как у студента обстоят дела с подработкой?
Всего ответов: 4180
Форма входа
Неофициальный сайт студентов
НМУ имени А. А. Богомольца
Главная » Файлы » Военка » Военные кафедры

Медицина катастроф (учебник, )

[ Скачать с сайта (99.8 Kb) ] 03.03.2008, 16:43
Навчальне видання
Якимов Ю. М., Радченко Ю. В. Медицина катастроф
Навчально-довідковий посібник для студентів та викладачів по дисципліні «Медицина катастроф»
61077, Харків, майдан Свободи, 4, Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна, організаційно-видавничий відділ НМЦ.


Зміст
Вступ
Список умовних скорочень
1. Основи створення, функціонування та структура
Державної служби медицини катастроф.
2. Медико-санітарні наслідки надзвичайних ситуацій
природного і техногенного характеру.
3. Основна мета і організаційні основи лікувально-еваку-
акційного забезпечення населення у системі Державної
служби медицини катастроф.
4. Види медичної допомоги та її обсяги.
5. Особливості етапного лікування при різних надзвичайних
ситуаціях.
6. Санітарно-гігієнічне і протиепідемічне забезпечення населення
в осередку надзвичайної ситуації.
7. Планування медико-санітарного забезпечення населення при
надзвичайних ситуаціях.
8. Медичне постачання формувань і лікувальних закладів
Державної служби медицини катастроф.
9. Організація взаємодії ДСМК з іншими аварійно-рятувальними
службами.
10. Список літератури.

Рецензія

На навчально - довідковий посібник для студентів з дисципліни «Медицина катастроф» автора викладача Якимова Ю.М. кафедри цивільної оборони, медицини катастроф і основ медичних знань факультету фундаментальної медицини Харківського національного університету ім.. В.Н. Каразіна.

В роботі приведені матеріали щодо системи охорони здоров'я України і особливостей організації надання екстреної медичної допомоги населенню та постраждалим при надзвичайних ситуаціях. Матеріали підготовлені на підставі вивчення джерел Українського науково-ирактичного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Київської медичної академії післядипломної освіти ім.. П.Л. Шупика.

Робота розрахована для позааудиторної роботи студентів, які вивчають дисципліну «Медицина катастроф» і може бути використана в роботі керівного складу органів управління охорони здоров'я, державної служби медицини катастроф, цивільної оборони, працівників медичних закладів та формувань, які приймають участь в ліквідації медико-санітарних наслідків надзвичайних ситуацій.
 

ВСТУП

В усьому світі, починаючи з другої половини минулого століття, відмічається абсолютне і відносне зростання санітарних втрат від надзвичайних ситуацій.

Надзвичайні ситуації, викликані природними та антропогенними катастрофами і пов'язані з значними санітарними втратами, як правило, супроводжуються руйнуванням інфраструктури життєзабезпечення (енергетики, транспорту, соціальної сфери, тощо). При таких стихійних лихах, як повені, землетруси, зсуви, та катастрофах, викликаних вибухами, пожежами на промислових об'єктах, а також при хімічних та радіаційних аваріях, надання медичної допомоги одночасно великій кількості постраждалих супроводжується проблемами, які не характерні для повсякденної практики у системі охорони здоров'я. В районі надзвичайної ситуації виникає нестача необхідної кількості медичних працівників, підготовлених для надання невідкладної медичної допомоги в екстремальних ситуаціях, медикаментів, медичного і санітарно-гігієнічного обладнання. Існує потреба у терміновій госпіталізації, а транспортних засобів, придатних для медичної евакуації, як і медичних закладів, готових прийняти велику кількість постраждалих, також не вистачає.

Життєдіяльність людини включає різноманітність взаємодії людини і середовища її існування. Людина живе в умовах дії факторів, що загрожують її життю і здоров'ю. Ці фактори можуть бути постійними, викликаними негативним впливом на людину, довкілля, виробничої сфери, соціально-політичної ситуації, та випадковими, викликаними негативним впливом надзвичайних ситуацій природного, техногенного чи соціально-політичного характеру.

Стаття 3 Конституції України, прийнятої на 5-й сесії Верховної Ради України 28.06.1996 р. проголошує, що "людина, її життя і здоров'я, честь і гідність, недоторканість і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю".

З метою вирішення цих проблем в нашій державі для виконання заходів з організації ліквідації медико-санітарних наслідків надзвичайних ситуацій, згідно Постанови Кабінету Міністрів України від 14 квітня 1997 р. № 343 "Про утворення державної служби медицини катастроф", утворена державна служба медицини катастроф України (ДСМК).


 

Насколько материал оказался Вам полезным?
Текущий рейтинг: 4.3/6 голосов

Добавил(а): nmu | 03.03.2008 | Просмотров: 10049 | Загрузок: 1656
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Объявления на сайте
Продажа литературы на сайте
Медицинские выставки 2017
Яндекс.Метрика
Главная страница Информация о сайте Гостевая книга Обратная связь