Мобильная версия | RSS
Счастливый Вы человек, Гость!
Вход | Регистрация
Меню сайта
Разделы
Хирургическая стоматология [43]
Детская стоматология [1]
Ортопедическая стоматология [1]
Терапевтическая стоматология [6]
Записи в дневниках
Народный опрос
Опасно ли детям учиться в одном классе с ВИЧ-инфицированным ребенком?
Всего ответов: 4568
Форма входа
Неофициальный сайт студентов
НМУ имени А. А. Богомольца
Главная » Файлы » Стоматология » Хирургическая стоматология

Лігатурне зв’язування зубів (-, )

[ Скачать с сайта (7.3 Kb) ] 17.02.2008, 01:48

Алгоритм виконання практичної навички
«Лігатурне зв’язування зубів»

Матеріальне забезпечення.
- анатомічний пінцет,
- кровоспинний затискач Пеана,
- гачок Фарабефа,
- бронзово-алюмінієвий або сталевий дріт товщиною 0,4-0,5 мм,
- ножиці по металу,
- гачок для зняття зубних відкладень,
- шприць і анестетик, для проведення знеболення,
- стерильні марлеві шарики і серветки.
Базовий рівень знань:
- анатомічні особливості будови верхньої і нижньої щелепи.
- Класифікація травматичних уражень кісток лицевого черепу. Класифікація переломів нижньої щелепи
- біомеханіка нижньої щелепи при переломі, механізми зміщення уламків, характер зміщення уламків в залежності від локалізації перелому.
- ранні посттравматичні ускладнення при переломах кісток лиця.
- принципи надання невідкладної допомоги при травматичних ушкодженнях щелепно-лицевої ділянки
- методики транспортної іммобілізації при переломах щелеп, показання і протипоказання до їх застосування, можливі ускладнення.
- особливості надання медичної допомоги постраждалим з травматичними ушкодженнями щелепно-лицевої ділянки на різних етапах медичної евакуації

Показання до проведення лігатурного зв’язування зубів
- Переломи нижньої щелепи в межах зубного ряду, за наявності на кожному з фрагментів не менше 2 стійких зубів, що мають антагоністів на верхній щелепі.
- Переломи нижньої щелепи в ділянці кута і гілки з незначним зміщенням, в разі якщо ризик значної дислокації малого фрагменту при транспортуванні мінімальний.
- Для фіксації розхитаних зубів в наслідок їх підвивку або за інших причин.

Протипоказання до лігатурного зв’язування зубів
- Перелом верхньої щелепи
- Переломи альвеолярних паростків щелеп
- Відсутність достатньої кількості стійких зубів на нижній і верхній щелепі, розхитаність зубів
- Уламкові, нестабільні переломи нижньої щелепи, або переломи з дефектом кістки.
- Переломи поза межами зубного ряду із значним зміщенням
- Ризик виникнення ранніх пост травматичних ускладнень під час транспортування хворого – асфіксії, кровотечі, блювоти тощо.

Механізм дії.
Вправлення і надійне закріплення уламків щелеп в анатомічно правильному положенні є основною умовою успішного лікування переломів. Одночасно в тих випадках, коли хворому на місці пригоди або в даному лікувальному закладі не може бути надана вичерпна медична допомога, і хворого з травматичним ураженням щелепно-лицевої ділянки необхідно направити в спеціалізований лікувальний заклад, необхідно на час транспортування провести тимчасову (транспортну) іммобілізацію уламків щелепи. Це знижує ризик розвитку ранніх пост травматичних ускладнень – дислокаційної асфіксії, кровотечі, тощо, запобігає додатковому зміщенню фрагментів, і травмуванню м’яких тканин гострими краями кісткових фрагментів, зменшує інтенсивність болю. Строк корисної дії міжщелепного лігатурного зв’язування зубів незначний – не більше 2-5 діб. Після чого хворі починають відчувати сильний біль в зубах, зуби розхитуються.

Алгоритм проведення лігатурного зв’язування зубів за Айві при переломі щелепи.
1. Усадити хворого в стоматологічне крісло. Провести збір анамнезу і з’ясувати скарги хворого.
2. Вимити руки, одягти гумові рукавиці, провести огляд і пальпацію хворого. Констатують наявність алкогольної інтоксикації. Оцінити дані додаткових методів обстеження, зокрема рентгенограми (в разі їх наявності).
3. Заповнити медичну документацію, встановити попередній діагноз, вказавши всі наявні ушкодження, визначити необхідний обсяг допомоги на даному етапі медичної евакуації, в разі потреби в транспортуванні хворого в спеціалізований медичний заклад визначити наявність показань та протипоказань до проведення лігатурного зв’язування зубів.
4. Повторно помити руки, обробити їх наявним антисептичним розчином, підготувати стерильний інструментарій для лігатурного зв’язування зубів. Всі подальші маніпуляції виконувати з чітким дотриманням правил асептики і антисептики.
5. Провести антисептичну обробку порожнини рота (полоскання антисептичним розчином), Провести провідникову анестезію для знеболення ділянки перелому, гачком для зняття зубних відкладень зняти зубний камінь, що може зашкодити проведенню лігатур в міжзубні проміжки.
6. Провести між щелепне зв’язування зубів. Для цього шматок бронзово-алюмінієвого лігатурного дроту товщиною 0,4-0,5 мм. згинають навпіл і на згині закручують невелику петлю. Обидва вільні кінці дроту вводять в міжзубний проміжок з вестибулярного боку і по виході їх з язичної сторони розгинають їх в різні боки. Потім, огинаючи сусідні зуби, виводять кінці дроту в присінок порожнини рота через відповідні міжзубні проміжки. Дистальний кінець перед скручуванням проводять через петельку для кращої стійкості пов’язки і запобігання її зміщенню вглиб міжзубного проміжку. Потім обидва кінці лігатурного дроту підтягують і скручують разом по годинниковій стрілці, надлишок зрізають, а кінці підгинають в напрямку до низу і до середини, таким чином, щоб кінці лігатурного дроту не травмували слизової оболонки порожнини рота. Аналогічним чином зв’язують два протилежних зуба на верхній шелепі. Потім беруть окрему дротяну лігатуру, один кінець якої проводять через петельки на верхній і нижній щелепі, а потім скручують з іншим кінцем, забезпечуючи міжщелепну іммобілізацію. В разі потреби лігатурне зв’язування зубів доповнити підборідно-тім’яною пов’язкою.
7. При необхідності і наявності технічних можливостей додатково провести передбачені на цьому етапі медичної евакуації заходи – провести протиправцеву вакцинацію, ввести знеболюючі препарати, провести зупинку кровотечі, тощо.
8. Оформити супровідний документ – направлення в спеціалізований медичний заклад із зазначенням діагнозу і обсягу наданої медичної допомоги.

Помилки і ускладнення при проведенні лігатурного зв’язування зубів
- неефективність транспортної іммобілізації
- травма міжзубного сосочка і маргінальної зони ясен, некроз міжзубного сосочка.
- зіскальзування лігатури при транспортуванні хворого
- дислокація кісткових фрагментів
- розвиток асфіксії (дислокаційної – при зміщенні кісткових уламків під час маніпуляції, або аспіраційної в разі виникнення блювоти чи кровотечі під час транспортування хворого)
- розхитування зубів
- травма емалі зуба, при необережних маніпуляціях
Content-Disposition: form-data; name="screen"; filename=""
Насколько материал оказался Вам полезным?
Текущий рейтинг: 0.0/0 голосов

Добавил(а): nmu | 17.02.2008 | Просмотров: 2195 | Загрузок: 373
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Объявления на сайте
Продажа литературы на сайте
Медицинские выставки 2017
Яндекс.Метрика
Главная страница Информация о сайте Гостевая книга Обратная связь