Мобильная версия | RSS
Счастливый Вы человек, Гость!
Вход | Регистрация
Меню сайта
Разделы
Тесты КРОК 2015 [67]
Разное [27]
Акушерство и гинекология [37]
Анатомия [15]
Биология [3]
Биофизика [7]
Биохимия [14]
Военка [30]
Гигиена [7]
Гистология [5]
Гуманитарные науки [11]
Дерматология и венерология [4]
Детские инфекции [33]
Детская хирургия [23]
Законодательство [21]
Иммунология и аллергология [2]
Инфекционные болезни [26]
Латинский язык [2]
Микробиология [6]
Нервные болезни [6]
Нормальная физиология [20]
Онкология [37]
Офтальмология [4]
Патологическая физиология [41]
Патологическая анатомия [47]
Педиатрия [20]
Психиатрия [3]
Радиология [14]
Социальная медицина [6]
Стоматология [51]
Судебная медицина [22]
Терапия [107]
Травматология и ортопедия [47]
Фармакология [68]
Хирургия [39]
Эндокринология [10]
Эпидемиология [19]
Мультимедиа [27]
Записи в дневниках
Народный опрос
Как у студента обстоят дела с подработкой?
Всего ответов: 4180
Форма входа
Неофициальный сайт студентов
НМУ имени А. А. Богомольца
Главная » Файлы » Инфекционные болезни

Локалізована форма сальмонельозу (курсова) (история болезни, )

[ Скачать с сайта (16.1 Kb) ] 25.05.2009, 01:10
Національний медичний університет ім.О.О.Богомольця

Кафедра інфекційних хвороб

Керівник групи ас. Глей А.І.

К У Р С О В А  Р О Б О Т А

Київ – 2009


1. Завдання: 
Хворий, 38 років, локалізований сальмонельоз, 2-й день хвороби, стан середньої важкості.

2. Ситуаційна задача:
Хворий, 28 років, поступив в інфекційне відділення на 2-й день хвороби зі скаргами на постійний "терпимий" біль в животі (без чіткої локалізації), частий водянистий стілець зеленуватого кольору з різким неприємим запахом у велкій кількості, загальну слабкість, головний біль. З анамнезу хвороби: захворювання почалось гостро в другій половині дня із запаморочення, ознобу, через 2-3 години виникла нудота,
Було дворазове блювання з наступним короткочасним полегшенням стану. Ввечері приєднався пронос. З епід. анамнезу: за добу до початку захворювання чоловік випив на сніданок 3 сирих курячих яйця. Об'єктивно: шкіра бліда. Язик сухий з білим нальотом. При пальпації: печінка – по краю реберної дуги, селезінка не визначається, живіт не напружений, помірно болючий, рівномірно здутий. Температура тіла – 38 °С, АТ – 100/60 мм рт.ст. Пульс – 92/хв.

3. Діагноз: 
Сальмонельоз, гастроінтестинальна форма (гастроентерит), перебіг середньої важкості, дегідратація І - ІІ ступеня.

4. Діагностика:
• Загальний аналіз крові (абсолютний лейкоцитоз, лімфопенія, зсув лейкоцитарної формули вліво, прискорена ШОЕ, збільшений гематокрит – за рахунок зневоднення);
• Загальний аналіз сечі (незначна альбумінурія, мікрогематурія, циліндрурія внаслідок токсикозу);
• Біохімічний аналіз крові (С-реактивний білок, гіпергаммаглобулінемія);
• Копрограма (слиз, лейкоцити, еритроцити, клітини циліндричного епітелію);
• Бактеріологічне дослідження калу (виявлення сальмонел);
• РІФ (виявлення антигенів сальмонел);
• Дослідження парних сироваток у РПГА (наростання титрів антитіл у динаміці до 1:100).

5. Диференційна діагностика
В клініці локалізованої форми сальмонельозу провідними синдромами є діарейний та інтоксикаційний, що зустрічаються і при інших захворюваннях з фекально-оральним механізмом передачі (гострий шигельоз), харчових токсикоінфекціях (гострий ешерихіоз), та деяких хірургічних захворюваннях (мезентеріальний тромбоз, апендицит). Слід зазначити, що сальмонельоз відрізняється типовим характером випорожнень: зеленуватого кольору, з домішками слизу, смердючим запахом. Наявність домішків крові в калі не характерна. Інтоксикаційний синдром розвивається першим.
Дизентерія, у найбільш типовій колітичній формі, відрізняється локалізацією болю в нижній частині живота, його переймоподібним характером, при пальпації – визначається спазмована сигмоподібна кишка, посилена перистальтика. Як правило, наявні тенезми та імперативні поклики на дефекацію. Кількість випорожнень помірна, з`являються домішки крові. Нічого з переліченого у даному випадку не спостерігається, що дозволяє зняти підозру на діагноз дизентерії.
Типовий гострий ешерихіоз має максимальний інкубаційний період до 20 годин, тоді як у нашому випадку з часу вживання епідемічно небезпечного продукту до початку хвороби минуло більше доби (з ранку до другої половини дня наступної доби). При обстеженні часто виявляють спазм сигмоподібної кишки. У випорожненнях можуть бути домішки крові. Температура рідко піднімається до 38°С. Тобто симптоми у нашого хворого для ешерихіозу будуть не характерні. Але за даними клініки цю інфекцію виключати не можна.
Мезентеріальний тромбоз починається нападом інтенсивного колькоподібного болю в животі, можливе повторне блювання. Випорожнення калового характеру, інколи з домішками крові. Озноб, лихоманка та інші прояви інтокситації завжди виникають на пізнішому етапі. Характерна розлита болючість при пальпації живота, перистальтика відсутня. Через кілька годин після стихання болю він відновлюється, розвивається інтоксикація, симптоми подразнення очеревини. За наявності спільних з сальмонельозом синдромів (інтоксикація, діарея) при мезентеріальному тромбозі вони розвиваються у іншому порядку і приєднується новий, зовсім не характерний для сальмонельозу, синдром перитоніту. Тому діагноз мезентеріального тромбозу можна виключити.
При апедициті біль може локалізуватись в епігастральній ділянці, можливі нудота, блювання, рідкі випорожнення. На відміну від сальмонельозу хвороба починається з болю в животі, а лихоманка та інтоксикація приєднуються пізніше. Біль інтенсивний, постійний, має локальний характер, хворий займає вимушене положення. При ходьбі і кашлі біль посилюється. Позитивні симптоми подразнення очеревини. Блювання нерясне, кишковим вмістом. Випорожнення в помірній кількості, кашкоподібні, без патологічних домішок. Як і у випадку з мезентеріальним тромбозом при апендициті симптоми ураження ШКТ передують інтоксикації, наявний синдром перитоніту, що виключає у хворого цей діагноз.
 
6. Лікування
Може проводитись амбулаторно.
1 Промиванн шлунка теплим розчином 0,02-0,1 % калію перманганату до чистих промивних вод. Патогенетичне лікування при синдромі інтоксикації. Елімінація токсинів з пророжнини шлунка.
2 Промивання кишечника сифонною клізмою теплим розчином 0,02-0,1 % калію перманганату до чистих промивних вод. Патогенетичне лікування при синдромі інтоксикації. Елімінація токсинів з просвіту кишечника. 
3 Режим: ліжковий до зникнення інтоксикаційного синдрому. Економія енергетичних витрат організму в умовах загального виснаження.
4 Дієта: стіл №4 за Певзнером. Термічно і хімічно щадна їжа, що не посилює перистальтику і бродильні процеси сприятиме нормальній діяльності ШКТ .
5 Rehydron до 1000 мл готового розчину протягом перших 6 годин per os, далі – невеликими ковтками по 10 мл/кг після кожного рідког випорожнення. Патогенетичне лікування при синдромі діареї. При І-ІІ ступені здеводнення показана пероральна регідратація. 
6 Enterosgel (acidi methylsiliconici hydrogelum) у вигляді пасти по 50,0 на добу у 3 прийоми, запиваючи водою. Патогенетичне лікування при синдромі інтоксикації. Елімінація токсинів з просвіту кишечника.
7 Kreon 10000 по 1 капс. 3 рази на добу після їди. Симптоматичне лікування при діареї.
8 Linex по 2 капс. тричі на день до їди. Профілактика і лікування дисбактеріозу.


Насколько материал оказался Вам полезным?
Текущий рейтинг: 4.3/7 голосов

Добавил(а): nmu | 25.05.2009 | Просмотров: 6457 | Загрузок: 897
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Объявления на сайте
Продажа литературы на сайте
Медицинские выставки 2017
Яндекс.Метрика
Главная страница Информация о сайте Гостевая книга Обратная связь