Мобильная версия | RSS
Счастливый Вы человек, Гость!
Вход | Регистрация
Меню сайта
Разделы
Тесты КРОК 2015 [67]
Разное [27]
Акушерство и гинекология [37]
Анатомия [15]
Биология [3]
Биофизика [7]
Биохимия [14]
Военка [30]
Гигиена [7]
Гистология [5]
Гуманитарные науки [11]
Дерматология и венерология [4]
Детские инфекции [33]
Детская хирургия [23]
Законодательство [21]
Иммунология и аллергология [2]
Инфекционные болезни [26]
Латинский язык [2]
Микробиология [6]
Нервные болезни [6]
Нормальная физиология [20]
Онкология [37]
Офтальмология [4]
Патологическая физиология [41]
Патологическая анатомия [47]
Педиатрия [20]
Психиатрия [3]
Радиология [14]
Социальная медицина [6]
Стоматология [51]
Судебная медицина [22]
Терапия [107]
Травматология и ортопедия [47]
Фармакология [68]
Хирургия [39]
Эндокринология [10]
Эпидемиология [19]
Мультимедиа [27]
Записи в дневниках
Народный опрос
Как у студента обстоят дела с подработкой?
Всего ответов: 4185
Форма входа
Неофициальный сайт студентов
НМУ имени А. А. Богомольца
Главная » Файлы » Гистология

Гістологія людини (учебник, архив, *.djvu)

[ Скачать с сайта (13.90 Mb) · Скриншот ] 23.05.2010, 20:02

Луцик О.Д., Іванова А.Й. і співавт. Київ, "Книга плюс", 2003.- 592 с.

Підручник створений на основі систематизованого курсу лекцій з цитології, ембріології, загальної і спеціальної гістології, що читаються на кафедрах гістології та ембріології Національного й Львівського медичних університетів для студентів медичного, медико-профілактичного, фармацевтичного та стоматологічного факультетів. Розглянута мікроскопічна та субмікроскопічна будова клітин, тканин, органів і систем людського організму, закономірності їх формування та зміни у процесі життєдіяльності. Охарактеризовані ранні етапи ембріогенезу людини, становлення і розвиток основних органних систем зародка. Матеріал викладено згідно з вимогами "Програми з гістології, цитології та ембріології" ( Київ, 2000) та узгоджено з останнім перекладом Міжнародної гістологічної номенклатури (Гент, Бельгія, 1992).

Для студентів медичних університетів, академій, інститутів, викладачів та лікарів.


Гістологія людини
Передмова до першого видання

У підручнику викладено основи гістології, цитології та ембріології для студентів медичних спеціальностей. Він є систематизованим курсом лекцій з ілюстраціями, що може стати фундаментом для засвоєння студентами найважливіших гістологічних фактів і положень. Підручник написано з урахуванням чинної навчальної програми з гістології. Для зручного користування автори домагалися якнайстислішого викладу, не втрачаючи вузлових моментів і цілісності предмету. З метою полегшення засвоєння навчального матеріалу і можливості самоконтролю у кінці кожного розділу перераховані терміни, які студент повинен запам'ятати і надалі вміти їх використовувати.

Для ілюстрації книги використані малюнки з оригінальних препаратів професора В. Шимоновича, який понад 40 років очолював кафедру гістології та ембріології медичного факультету Львівського університету. Значна частина використаних електронних мікрофотографій люб'язно надана науковими працівниками Центральної науково-дослідницької лабораторії Львівського медичного інституту - кандидатами наук В.І. Ковалишиним, П.Д. Гордієм та інженером Є.Ф. Чаговцем, за що автори висловлюють їм щиру подяку.

Автори щиро вдячні професорам І.Р. Бариляку, Е.Ф. Баринову та колективу кафедри гістології Донецького медичного інституту за цінні зауваження, висловлені у процесі рецензування рукопису. Автори вдячні професорові Є.С. Детюк, усім викладачам кафедри гістології та ембріології Львівського медичного інституту за пораду щодо змісту книги й постійну допомогу, яку вони надавали у процесі підготовки рукопису до друку. Висловлюємо подяку професорові Т.Г. Каленюку та доктору біологічних наук М.Д. Луцику за зауваження і побажання щодо оформлення та змісту книги. Автори вдячні студентам за співпрацю у процесі творення українських аналогів окремих гістологічних термінів. Це видання здійснене за редакційної допомоги видавництва "Світ" при Львівському університеті, фінансової підтримки Львівського медичного інституту та НВК "Лектинотест".

Автори сподіваються, що перша спроба видання оригінального підручника з гістології українською мовою викличе певну дискусію у середовищі морфологів України, стосовно окремих гістологічних термінів. Думаємо, що українська гістологічна номенклатура, вперше прийнята на І Республіканському з'їзді анатомів, гістологів та ембріологів (Вінниця, 1980 р.) на основі Токійського списку латинських термінів, буде вдосконалюватися у процесі подальшої співпраці українських гістологів. Автори будуть щиро вдячні за всі зауваження та побажання, висловлені щодо змісту й оформлення цієї книги, і врахують їх у подальшій роботі.

ВСТУП

Термін "гістологія" (від грецького "гістос" - тканина та "логос" - слово, наука) запропонував німецький вчений Р. Майєр у 1819 р., назвавши так науку про тканини багатоклітинних тварин та людини. Однак обсяг і значення предмету гістології зараз вийшли за межі дослівного перекладу його назви. Гістологія вивчає не тільки тканини, але й клітини, з яких вони складаються, будову органів і систем організму. Згідно з цим існують такі розділи предмету: цитологія (наука про клітину); загальна гістологія, або власне гістологія (вивчає тканини); спеціальна гістологія (вивчає будову органів і їх систем). Тісно пов'язана з гістологією також наука про розвиток зародка - ембріологія, оскільки структури організму вивчаються у процесі їхнього виникнення і розвитку. Ембріологія, як і цитологія, нині відокремилася від гістології і є самостійною наукою, але в навчальному курсі медичного вищого навчального закладу вони об'єднані в один предмет разом з гістологією. Таким чином, повна назва курсу - гістологія з цитологією та ембріологією.

Предмет гістології людини охоплює вивчення тонкої (мікроскопічної) та ультратонкої (субмікроскопічної) будови структур людського організму, їх розвитку і змін у різноманітних умовах життєдіяльності. Використання світлового чи електронного мікроскопа, розширення можливостей людського ока - ось що відрізняє гістологію від анатомії. На відміну від біохімії, яка вивчає хімічні сполуки та їх перетворення, гістологія характеризує структурну організацію макромолекул у ті чи інші мікроскопічні об'єкти. Фізіологія інтегрує усі вищеозначені рівні пізнанння, досліджуючи механізми, які є підґрунтям функціонування органів та їх систем. Отже, анатомія, гістологія, біохімія та фізіологія, вивчаючи послідовно усе менші й менші об'єкти і їхні функціональні взаємозв'язки, дозволяють у своїй сукупності отримати цілісний образ людського організму, складаючи теоретичні підвалини медицини. Слід пам'ятати, що використання методів гістологічних досліджень, дозволило виявити у складі усіх органів людського тіла мікроскопічні структурні і функціональні елементи, клітини та їх конгломерати, котрі, багаторазово повторюючись, забезпечують виконання органами тієї або іншої спеціалізованої функції.


Насколько материал оказался Вам полезным?
Текущий рейтинг: 4.2/25 голосов

Добавил(а): Ваня | 23.05.2010 | Просмотров: 17748 | Загрузок: 4845
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Объявления на сайте
Продажа литературы на сайте
Медицинские выставки 2017
Яндекс.Метрика
Главная страница Информация о сайте Гостевая книга Обратная связь