Мобильная версия | RSS
Счастливый Вы человек, Гость!
Вход | Регистрация
Меню сайта
Разделы
Тесты КРОК 2015 [67]
Разное [27]
Акушерство и гинекология [37]
Анатомия [15]
Биология [3]
Биофизика [7]
Биохимия [14]
Военка [30]
Гигиена [7]
Гистология [5]
Гуманитарные науки [11]
Дерматология и венерология [4]
Детские инфекции [33]
Детская хирургия [23]
Законодательство [21]
Иммунология и аллергология [2]
Инфекционные болезни [26]
Латинский язык [2]
Микробиология [6]
Нервные болезни [6]
Нормальная физиология [20]
Онкология [37]
Офтальмология [4]
Патологическая физиология [41]
Патологическая анатомия [47]
Педиатрия [20]
Психиатрия [3]
Радиология [14]
Социальная медицина [6]
Стоматология [51]
Судебная медицина [22]
Терапия [107]
Травматология и ортопедия [47]
Фармакология [68]
Хирургия [39]
Эндокринология [10]
Эпидемиология [19]
Мультимедиа [27]
Записи в дневниках
Народный опрос
Как у студента обстоят дела с подработкой?
Всего ответов: 4196
Форма входа
Неофициальный сайт студентов
НМУ имени А. А. Богомольца
Главная » Файлы » Гигиена

Гігієна та екологія (учебник, архив, *.doc)

[ Скачать с сайта (12.63 Mb) ] 11.02.2008, 15:02

[частина 2 9.81 Mb] [частина 3 13.37 Mb]

(Методичні рекомендації до практичних занять із загальної гігієни)

За редакцією члена-кореспондента АМН України, професора В.Г. Бардова

Допущено Міністерством охорони здоров’я України як підручник до практичних занять для студентів вищих медичних навчальних закладів ІІІ-IV рівнів акредитації, лікарів-інтернів та курсантів.

Київ, 2006


ПЕРЕДМОВА

Професійна підготовка спеціалістів різних медичних фахів (гігієністів, хірургів, акушерів-гінекологів, педіатрів, дерматологів, невропатологів тощо) не може бути якісною і ефективною без глибокого вивчення профілактичних дисциплін – гігієни і санітарії, екології та епідеміології.

Знання гігієни для лікарів лікувального профілю необхідне з ряду позицій, основними серед яких є:

1. Аналіз стану здоров’я населення чи окремих його контингентів у зв’язку з антропогенними та соціальними умовами життя та праці.

2. Сучасний діагноз захворювань, оскільки більше 80% збудників та причин захворювань (природні, побутові, соціальні, виробничі, етіологічні фактори та фактори ризику) знаходяться в навколишньому середовищі, які вивчають гігієна та екологія.

3. Первинна, вторинна та третинна профілактики захворювань, організація, проведення та контроль за проведенням профілактичних заходів різними верствами населення.

4. Участь у роботі медичних соціально-експертних комісій (МСЕК), лікарсько-контрольних комісій (ЛКК), комісій лікарсько-трудової експертизи (ЛТЕК), медичних комісій військкоматів, інших лікарських комісій, завданнями яких є вивчення, оцінка чи перевірка стану здоров’я.

5. Оцінка умов проживання в організованих колективах (дитячих, навчальних, військових).

6. Аналіз важкості та напруженості трудової, професійної діяльності, з ме-тою визначення необхідності переведення працюючих з певними порушеннями їх здоров’я на полегшені види роботи, призначення лікувально-профілактичного харчування, диспансерного обслуговування, санаторно-курортного лікування, реабілітації. 

7. Вміння рекомендувати методи і засоби режиму дня, навчання, праці, особистої гігієни, режиму харчування, використання природних факторів та комплексу методів і засобів загартування організму.

8. Надання лікарських рекомендацій та розпоряджень по використанню методів і засобів профілактики внутрішньолікарняних інфекцій, інфекцій та інвазій серед населення при його обслуговуванні у поліклініці, вдома, в організованих колективах.

9. Проведення санітарно-просвітньої роботи серед хворих, в організованих колективах (дитячих, навчальних, трудових, військових) та серед населення у цілому та інше. Це ті основні, але далеко не всі види діяльності лікаря, які потребують знання гігієни та екології людини.

У зв’язку з вищенаведеним медична освіта повинна сприяти формуванню у молодого спеціаліста не лише клінічного, а в першу чергу профілактичного, тобто гігієнічного мислення, розуміння ролі чинників навколишнього середовища та соціальних умов життя у виникненні зрушень стану здоров’я та захворювань, обгрунтування профілактичних заходів.

Медичне обслуговування організованих колективів та поява нових форм медичного обслуговування населення обумовлюють нагальну потребу в глибокому володінні знань гігієни, первинної, вторинної та третинної профілактики захворювань, досягти якого можна лише придбанням умінь і навичок в гігієнічних дослідженнях, у зв’язку з чим великого значення набувають практичні заняття з гігієни.
Мета запропонованого підручника – забезпечення вимог Болонського процесу, а саме дати сучасні теоретичні знання, допомогти студентам у підготовці та виконанні практичних занять, які повинні проводитися за принципом самостійного опрацювання ними кожної теми на лекції, при самостійній позааудиторній підготовці та на практичному занятті.

Автори просять користувачів підручника свої зауваження і побажання щодо його змісту направляти до Національного медичного університету ім. О.О.Богомольця за адресою: Київ – Проспект перемоги, 34, гігієнічний корпус, кафедра пропедевтики гігієни та радіаційної гігієни.


Член-кореспондент АМН України, лауреат Державної премії України, 

професор В.Г.Бардов


Насколько материал оказался Вам полезным?
Текущий рейтинг: 3.9/13 голосов

Добавил(а): nmu | 11.02.2008 | Просмотров: 24151 | Загрузок: 7840
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Объявления на сайте
Продажа литературы на сайте
Медицинские выставки 2017
Яндекс.Метрика
Главная страница Информация о сайте Гостевая книга Обратная связь