Мобильная версия | RSS
Счастливый Вы человек, Гость!
Вход | Регистрация
Меню сайта
Разделы
Тесты КРОК 2015 [67]
Разное [27]
Акушерство и гинекология [37]
Анатомия [15]
Биология [3]
Биофизика [7]
Биохимия [14]
Военка [30]
Гигиена [7]
Гистология [5]
Гуманитарные науки [11]
Дерматология и венерология [4]
Детские инфекции [33]
Детская хирургия [23]
Законодательство [21]
Иммунология и аллергология [2]
Инфекционные болезни [26]
Латинский язык [2]
Микробиология [6]
Нервные болезни [6]
Нормальная физиология [20]
Онкология [37]
Офтальмология [4]
Патологическая физиология [41]
Патологическая анатомия [47]
Педиатрия [20]
Психиатрия [3]
Радиология [14]
Социальная медицина [6]
Стоматология [51]
Судебная медицина [22]
Терапия [107]
Травматология и ортопедия [47]
Фармакология [68]
Хирургия [39]
Эндокринология [10]
Эпидемиология [19]
Мультимедиа [27]
Записи в дневниках
Народный опрос
Как у студента обстоят дела с подработкой?
Всего ответов: 4152
Форма входа
Неофициальный сайт студентов
НМУ имени А. А. Богомольца
Главная » Файлы » Эпидемиология

Ретроспективний епідеміологічний аналіз захворюваності в Україні на епідемічний паротит (протокол, архив, *.doc)

[ Скачать с сайта (43.5 Kb) ] 04.11.2010, 19:59
Паротитна інфекція - це гостре інфекційне захворювання, яке характеризується загальною інтоксикацією, ураженням слинних залоз, рідше - інших залозистих органів та нервової системи. Викликається вірусом, який входить до сімейства Рагаmyxoviridae, роду Рагаmyxovirus. Він містить 8 структурних білків, зокрема, гемаглютинін, гемолізин та нейрамінідазу, а також не має антигенних варіантів (таких, як вірус грипу) по всьому світу. Збудник паротитної інфекції малостійкий у довкіллі.
Вступ

За висновками ВООЗ епідемічний паротит нині включено до переліку інфекцій, які завдяки застосуванню засобів специфічної профілактики в перспективі можуть бути зведені до поодиноких випадків. Проте захворюваність на цю інфекцію до цього часу залишається актуальною світовою і вітчизняною проблемою. Багаторічна планова імунізація дитячого населення проти паротиту в Україні сприяла зниженню захворюваності в 3-5 разів. Однак імунізація викликала збільшення захворюваності у старших вікових групах, продовження тривалості міжепідемічних інтервалів з наступним виникненням спалахів.

Джерелом інфекції є хвора людина, контагіозна з останнього дня інкубаційного періоду і до 9-го дня від початку хвороби. Шлях передачі - повітряно-крапельний, найчастіше на близькій відстані від хворого. Також вірус виділяється із слиною, але поширення інфекції через предмети, з якими стикався хворий, є малоймовірним, оскільки воно може реалізуватися лише при певному збігові обставин (швидке потрапляння обслинених хворим предметів до сприйнятливої до паротитної інфекції особи). Істотного епідеміологічного значення такий шлях передачі не має.Неоднорідність людей за ступенем сприйнятливості до вірусу виражено в різноманітності форм прояву інфекції - від безсимтомних до маніфестних із різним ступенем тяжкості процесу. На маніфестні форми в середньому припадає 70%. Однак у віці 10 років і старше переважають безсимптомні та стерті форми, хоча ускладнення зустрічаються значно частіше. Проте слід пам’ятати, що вірус розповсюджується не лише при маніфестних, але і при стертих та безсимптомних формах.Сприйнятливість до паротитної інфекції визначається індексом контагіозності, який становить 0,3-0,5. Дуже рідко хворіють діти першого року життя. Максимальна сприйнятливість буває у віці від 5 до 16 років, висока заразність у дорослих - у віці 16-25 років.Епідпаротит здавна вважався дитячою інфекцією. На дітей віком до 15 років припадало близько 95% випадків. У теперішніх умовах паротит «подорослішав». Юнаки хворіють у 1,5 раза частіше, ніж дівчата. Однак у віці 20 років та старше спостерігається незначне збільшення випадків серед жінок, можливо, через більш тісний контакт із хворими дітьми.Вхідними воротами для інфекції є верхні дихальні шляхи. В епітелії слизової вірус розмножується, проникає в русло крові й розноситься по всьому організму. Володіючи тропізмом до залозистої та нервової тканини, вірус фіксується в них, розмножується і, нагромаджуючись у великій кількості, спричиняє запальну реакцію.Інкубаційний період – 11-23 дні, найчастіше 18-20 днів. Уражається один з органів або кілька, найчастіше - одна або дві привушні залози, через що хворобу назвали паротитною інфекцією, а за зовнішній вигляд хворого - свинкою. Це типова форма.Атипові форми - це субмаксиліт, сублінгвіт, панкреатит, серозний менінгіт, орхіт або оофорит. Вони можуть розвиватися первинно або на певному етапі хвороби - на фоні попереднього ураження привушних слинних залоз. У таких випадках атипові форми не слід трактувати як ускладнення. Це безпосередні прояви паротитної інфекції. Зустрічаються такі ускладнення при паротиті: цукровий діабет після панкреатиту, безпліддя після двобічного орхіту чи оофориту, глухота після серозного менінгіту, а також артрит, міокардит, тромбоцитопенічна пурпура.Захворювання на паротит вагітних у першому триместрі вагітності може спричинити вади розвитку плоду або його загибель. Особливо тяжко перебігає хвороба при нашаруванні інших вірусних і бактеріальних інфекцій.

Традиційно для профілактики паротиту рекомендуються загальні санітарно-гігієнічні, а також ізоляційні та режимно-обмежувальні заходи. Хворого на паротитну інфекцію ізолюють вдома або госпіталізують (якщо є показання). Строк ізоляції становить 9 днів хвороби. Карантин накладається на дітей до десятирічного віку, які були в контакті з хворим на паротитну інфекцію і не мали раніше цього захворювання, строком на 21 день. Коли точно встановлено час контакту, таких дітей допускають у дитячі заклади перші 10 днів після контакту (мінімальний інкубаційний період) та ізолюють з 11-го по 21-й день з моменту контакту. Заключну дезінфекцію не проводять. Приміщення, де був хворий, провітрюють. За осередком встановлюють медичний нагляд. Важливим є облік стертих та атипових форм епідемічного паротиту.

Висновки

Отже для епідеміологічного паротиту характерним є осінньо- весняна сезонність. Встановлено, що групою ризику є діти 15 років і старше. Тому згідно Календаря щеплень, затвердженого наказом МОЗ України №48 від 03.02.06 р. "Про порядок проведення профщеплень в Україні та контроль якості й обігу медичних біологічних препаратів» проти епідемічного паротиту в Україні щеплюють дітей у віці 12 місяців, 6 років та хлопців 15-річного віку. Для імунізації дітей у 12 місяців та 6 років застосовують комбіновану вакцину проти кору, краснухи та епідемічного паротиту (КПК), яка одночасно захищає проти цих трьох інфекцій, щеплення хлопців у 15 років проводиться моновакциною.

Джерело інфекції - лише людина, хворий з яскравими ознаками захворювання чи без них. Хворий стає заразним за 1-2 дні до появи ознак хвороби та в перші 5 днів захворювання.

Вірус передається повітряно-крапельним шляхом. Сприйнятливість до епідемічного паротиту висока. Частіше хворіють діти. Особи чоловічої статі хворіють у1,5 рази частіше, ніж жіночої. В організм вірус потрапляє через дихальні шляхи. На слизовій оболонці розмножується та кров’ю розноситься по всьому організму. У залозах та нервовій системі він знаходить сприятливі умови для подальшого розмноження.

Профілактика та заходи в осередку. На кожен випадок захворювання подають термінове повідомлення. Хворих ізолюють на 9 днів. У дитячих закладах, де виявлено випадок захворювання, встановлюють медичний нагляд на 21 день. Дітей до 10 років, котрі мали контакт з хворим на епідемічний паротит вдома, не допускають у колектив з 11-гопо 21-й день від моменту контакту. За цей період за ними встановлюють медичне спостереження. При відсутності протипоказань проводять екстрену імунізацію живою паротитною вакциною. Ослабленим дітям в епідемічному осередку можна ввести нормальний імуноглобулін, але він допомагає слабо.Дезінфекцію в осередку не проводять.

Насколько материал оказался Вам полезным?
Текущий рейтинг: 5.0/1 голосов

Добавил(а): Romchik | 04.11.2010 | Просмотров: 4325 | Загрузок: 898
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Объявления на сайте
Продажа литературы на сайте
Медицинские выставки 2017
Яндекс.Метрика
Главная страница Информация о сайте Гостевая книга Обратная связь