Мобильная версия | RSS
Счастливый Вы человек, Гость!
Вход | Регистрация
Меню сайта
Разделы
Тесты КРОК 2015 [67]
Разное [27]
Акушерство и гинекология [37]
Анатомия [15]
Биология [3]
Биофизика [7]
Биохимия [14]
Военка [30]
Гигиена [7]
Гистология [5]
Гуманитарные науки [11]
Дерматология и венерология [4]
Детские инфекции [33]
Детская хирургия [23]
Законодательство [21]
Иммунология и аллергология [2]
Инфекционные болезни [26]
Латинский язык [2]
Микробиология [6]
Нервные болезни [6]
Нормальная физиология [20]
Онкология [37]
Офтальмология [4]
Патологическая физиология [41]
Патологическая анатомия [47]
Педиатрия [20]
Психиатрия [3]
Радиология [14]
Социальная медицина [6]
Стоматология [51]
Судебная медицина [22]
Терапия [107]
Травматология и ортопедия [47]
Фармакология [68]
Хирургия [39]
Эндокринология [10]
Эпидемиология [19]
Мультимедиа [27]
Записи в дневниках
Народный опрос
Опасно ли детям учиться в одном классе с ВИЧ-инфицированным ребенком?
Всего ответов: 4562
Форма входа
Неофициальный сайт студентов
НМУ имени А. А. Богомольца
Главная » Файлы » Акушерство и гинекология

Історія фізіологічних пологів (история болезни, архив, *.doc)

[ Скачать с сайта (25.3 Kb) ] 07.03.2010, 08:43
******** ******* ***************, 20 р. (1987 р.н.)
Не працює
Домашня адреса: ***********
Сімейний стан: зареєстрований шлюб
Поступила в пологовий будинок о 27.10.07 в 13:20 по ШМД.
Діагноз при госпіталізації: І вагітність, 40 тиж., головне передлежання, І період пологів.
Ускладнення в пологах, після пологів: пологи І, своєчасні фізіологічні.
1. СКАРГИ.
Схваткоподібні болі внизу живота з 10:00 27.10.07. Навколоплідні води не виливались.

2. АКУШЕРСЬКИЙ АНАМНЕЗ: перша менструація з 11 років, правильний цикл встановився через півтора роки - 4/28.
Менструації протікали без болей, кількість помірна.
Остання менструація – 30.12.06. Дата першого ворушіння – 20 тиж.
Передбачений строк пологів: по mensis – 19.10.07 (39-40 тиж.),
по УЗД – 24.10.07 (39-40 тиж.),
по першій явці в Ж/К –26.10.07 (40 тиж.),
по першому ворушінню – 22.10.07 (39 тиж.).
Початок статевого життя з 18 років. Нинішня вагітність перша. Завагітніла через 2 роки.
Встала на облік з 10 тиж., жіночу консультацію відвідувала регулярно (Ж/К Голосіївського р-ну).
1) Аналіз крові від 27.10.07:
Hb 90г/л, еритроцити 2,9х10*12/л, КП - 0.93, лейкоцити 6,2х10*9/л. Пал-2, сегм.- 68, еоз. – 1, мон. – 4, лімф. – 25. ШОЕ – 16мм/год. Група крові І (0) Rh+.
2) Аналіз сечі: 50 мл, солом’яно-жовтого кольору, реакція слабокисла, білок 0.084 г/л, лейкоцити 2-3 в п/з, еритроцити 0-2 в п/з, цукор відсутній.
3) RW ’-’, ВІЛ ‘- ‘.
4) Бакпосів з носу й зіву – пат. мікрофлори не виявлено.
5) Аналіз калу на я/г – не виявлено.
6) Контакти з туберкульозними хворими заперечує.
7) Аналіз виділень – лей 6-8 в п/з, епітетіальні клітини – невелика кількість, флора – Гр+, трихомонад і гонококів не виявлено.
Чоловік – здоровий (зі слів): рентгенограма органів грудної клітки без особливостей, в контакті з хворими на туберкульоз не був, група крові ІV (АВ), Rh+.
Перебіг вагітності – гестозів не було, без особливостей.
3. Загальний анамнез: хронічний аднексит двохстронній. Спадковість необтяжена.

4. ОБ'ЄКТИВНЕ ОБСТЕЖЕННЯ.
Загальний стан задовільний. Тілобудова нормостенічного типу, зріст 152см, вага 62 кг. Зовнішній огляд: шкірні покриви чисті.
Серцево-судинна система: тони серця ясні, ритмічні, пульс 78 уд/хв.
Артеріальний тиск на обох руках - 120/80 мм рт.ст.
Дихальна система: дихання везикулярне, чисте.
Травна система без змін, печінка не пальпується. Живіт м'який, безболісний.
Сечовидільна система: набряків немає, симптом Пастернацького негативний з обох сторін.
Стан молочних залоз в нормі.

5. СПЕЦІАЛЬНЕ АКУШЕРСЬКЕ ОБСТЕЖЕННЯ.
Форма матки овоїдна, висота стояння дна – 35 cм. Живіт округлої форми, збільшений за рахунок вагітної матки. Окружність живота 95 cм.
Рубці вагітності не виражені.
Розміри тазу: D. spinarum – 25см (N 25-26см),
D. cristarum – 28см (N 28-29см),
D. trochanterica – 31см (N 31-32см),
Сonjugata ext. – 20см (N 20-21см),
Сonjugata diagonalis – 12,5см (N12,5-13см).

Зовнішнє акушерське дослідження по Леопольду-Левицькому:
1) Долоні обох рук розміщують на дні матки, пальці рук зближують.
Обережним натискуванням визначають рівень стояння дна матки - середина відстані між пупком та мечоподібним відростком. Пупок вип’ячений. Визначається частина плоду, що розташовується на дні матки – тазовий кінець.
2) Обидві долоні з дна матки переміщуємо вниз до рівня пупка й розташовуємо на бічних поверхнях матки. Ліва рука лежить на одному місці, пальці правої руки ковзають по лівій бічній поверхні матки й прощупують звернуту туди частину плода. З цього боку прощупується спинка плода – гладенька широка поверхня, з правого - дрібні частини плода у вигляді невеликих рухливих горбиків. Отже, положення плода поздовжнє, перша позиція, передній вид.
3) Правою рукою трохи вище від лобка охоплюємо передлежачу частину плода, рухаємо рукою. Промацується голівка плода в вигляді щільної кулі, що має чіткі контури, балотує між великим і рештою пальцями.
4) Стаємо обличчям до ніг жінки, руки кладемо долонями вниз на бічні відділи нижнього сегмента матки й пальпуємо доступні ділянки передлежачої частини плода, намагаємось проникнути кінчиками пальців між передлежачою частиною і бічними відділами входу в малий таз. З’єднати кінці пальців між голівкою і входом у таз не вдається, отже, плід знаходиться у вході в малий таз.
Висновок: положення плоду поздовжнє, потиличне передлежання, позиція перша, передній вид. Серцебиття плоду ясне, ритмічне, вислуховується нижче пупка ліворуч – 150 уд/хв.
Визначаємо клінічне співвідношення розмірів голівки плода і таза роділлі на підставі ознаки Генкель-Вастена, що визначається за положенням фіксованої в малий таз голівки щодо лобкового симфізу ручними акушерськими прийомами в положенні жінки лежачи. Ознака Генкеля-Вастена вважається позитивною, якщо голівка плода виступає над півнем симфізу, а між голівкою і симфізом утворюється відкритий спереду кут (пологи природним шляхом у такому разі неможливі); при промацуванні найбільш виступаючих частин голівки плода нижче від площини симфізу ознака Генкеля-Вастена вважається негативною (прогноз пологів добрий).
Оскільки в жінки не відійшли навколоплідні води і голівка плода ще не зафіксована у вході в малий таз, оцінити ознаку Генкеля-Вастена неможливо.
Для орієнтовного визначення ступеня розкриття шийки матки під час пологів користуємось зовнішньою
Ознакою Шатра-Унтербергера. Про ступінь розкриття шийки матки судять за висотою розташування контракційного кільця. Шийка матки під час пологів буває розкрита на стільки, на скільки поперечних пальців вище за лобкову дугу розташоване контракційне кільце. Розташування контракційного кільця не рівні пупка чи трохи нижче свідчить про повне розкриття шийки матки. В даної роділлі контракцій не кільце розташоване на один поперечний палець вище пупка, отже, шийка матки ще не повністю розкрилась, так як роділля знаходиться в першому періоді родів.
Встановлюємо ступінь висоти стояння голівки над лобковим симфізом. Для цього визначаємо розмір Ценгемейстера – відстань від крижової ямки до найбільш виступаючої над симфізом точки окружності голівки. Розмір рівний 16 см. Отже, між тазом і голівкою плода співвідношення нормальне і прогноз пологів сприятливий.

6. ОГЛЯД ЗОВНІШНІХ СТАТЕВИХ ОРГАНІВ: зовнішні статеві органи розвинуті правильно. Ріст волосся за жіночим типом. Великі статеві губи не прикривають малі. Клітор звичайних розмірів. Бартолінієві залози не пальпуються. Варикозно розширених вен на промежині, зовнішніх статевих органах та піхві, гемороїдальних вузлів, сипу, гнійників, рубців не спостерігається. Наявна невелика кількість слизових виділень.
Огляд шийки матки в дзеркалах: видимих патологічних змін слизової оболонки піхви не виявлено.

7. АКУШЕРСЬКЕ ПІХВОВЕ ДОСЛІДЖЕННЯ.
Піхва жінки, що не народжувала. Шийка матки згладжена. Відкриття маткового зіву на 2см, його краї м’які, піддатливі. Голівка плоду фіксована до входу в малий таз. Мале тім’ячко ліворуч від лону, стрілоподібний шов у правому косому розмірі. Голівка плоду малим сегментом у вході в малий таз. Мис не досягається, кісткових екзостозів не виявлено.

8. АКУШЕРСЬКИЙ ДІАГНОЗ: вагітність перша, 39-40 тиж., головне передлежання, перший період перших пологів. Навколоплідні води не виливались.
ОПВ - анемія. СПР– 9 балів (середня). Соматична патологія відсутня.

9. ПРОГНОЗ І ПЛАН ВЕДЕННЯ ПОЛОГІВ: пологи вести per vias naturalis з адекватним використанням анальгетиків, спазмолітиків, стежачи за станом плоду, характером пологової діяльності, показниками АТ.
II період - по акушерській ситуації. Епізіотомія – для профілактики розривів.
III період, ранній післяпологовий період – профілактика кровотечі.
При виявленні відхилень від нормального біомеханізму пологів, враховуючи вік первородящої, вчасно поставити питання про розродження шляхом операції.

10. КЛІНІЧНИЙ ПЕРЕБІГ ПОЛОГІВ.
А) Перший період – розкриття шийки матки.
Тактика лікаря при веденні I періоду.
Ретельно спостерігати за станом роділлі. З'ясовувати її самопочуття, стан шкірних покривів. Систематично вимірювати пульс, АТ, температуру тіла. Вислуховувати серцебиття плоду при цілому навколоплідному міхурі кожні 20 – 30хв, а після відходження вод - через 5-10хв, звернути увагу на частоту, ритм, звучність тонів серця.
Перейми – мимовільні скорочення м’язів матки, характеризуються тривалістю (на початку пологів кожна перейма триває 10-15с, наприкінці – до 1хв). Паузи між переймами досить довгі (10-15хв) на початку пологів, далі вони поступово скорочуються до 3-4хв.
Перший період пологів починається вкорочуванням і згладжуванням шийки матки і закінчується повним розкриттям її перешийка. Відходження навколоплідних вод до початку пологової діяльності називають передчасним, у перший період пологів до повного розкриття шийки матки – раннім, а в другий період пологів –
запізнілим.
Знеболення починають тоді, коли розпочнеться регулярна пологова діяльність і шийка матки розкриється не менше ніж на 3-4см (1,5-2 пальці). Жінкам з нормальною збудливістю на тлі дії прийнятих транквілізаторів вводять внутрішньом’язево літичну суміш: 25мг аміназину гідро хлориду, 25мг димедролу в 0,5% р-ні новокаїну. Роділлям з підвищеною збудливістю призначають максимальні дози триоксазину (або седуксену з промедолом і аміназином). Якщо ефект недостатній, через 2-3 години від початку введення цієї суміші вводять атропіну сульфат (1мл 0,1% р-ну) або но-шпу (2мл). Якщо поведінка роділлі дуже неспокійна, то з метою профілактики больового шоку проводять знеболювання за допомогою нейролептанальгетиків.
Для знеболення під час пологів найчастіше застосовують промедол (в/м 1% або 2% р-н.)

Щоденник спостереження за роділлю.
1) Початок періоду розкриття. 27.01.07, 15:20
Стан задовільний, свідомість збережена.
Пульс 92 уд/хв. Артеріальний тиск - 120/80 мм.рт.ст. на обох руках.
Початок періоду перейм 27.01.08 о 10.00; тривалість перейм 15с з інтервалом по 20хв. Голівка плоду поступово опускається до входу в малий таз. Серцебиття плоду ясне, ритмічне, 140 уд/хв. Навколоплідні води цілі. Розкриття маткового зіву – 2см.
2) Середина періоду розкриття (6 см). 27.10.07, 16:45.
Стан задовільний, свідомість збережена.
Пульс 98 уд/хв. Артеріальний тиск - 120/80 мм.рт.ст. на обох руках.
Тривалість перейм 30с з інтервалом по 15хв. Голівка плоду просувається до входу в малий таз. Серцебиття плоду ясне, ритмічне, 142 уд/хв. Навколоплідні води цілі. Розкриття маткового зіву – 5см.
3) Продовження періоду розкриття (8 см), 27.10.07, 17:30.
Стан задовільний, свідомість збережена. Пульс 80 уд/хв.
Артеріальний тиск на обох руках - 120/70мм рт.ст. Тривалість перейм– 50-60 с, інтервал між ними – 1хв. Серцебиття плоду – 135уд/хв. Голівка плоду біля входу в малий таз. Розкриття маткового зіву – 7см.
4) Продовження періоду розкриття, 27.10.07, 18:35.
Стан задовільний, свідомість збережена. Пульс 85 уд/хв.
Артеріальний тиск на обох руках - 120/70мм рт.ст. Тривалість перейм– 60 с, інтервал між ними – 1хв. Серцебиття плоду – 140уд/хв. Голівка плоду знаходиться у вході в малий таз. Розкриття маткового зіву – 9,5см.

Б) Другий період пологів – період вигнання.
Це час від моменту повного розкриття шийки матки до народження плода. В нормі відходження навколоплідних вод має збігатися з повним розкриттям шийки матки. Потуги – синхронне скорочення м’язів матки, черевного преса, промежини, тазового дна. Вони характеризуються тривалістю близько 1-1,5хв, які повторюються спочатку кожні 4-5хв, а потім кожні 1-2хв.

Біомеханізм пологів при передньому виді потиличного передлежання.
Перший момент - згинання голівки плода в площині входу в малий таз та опускання її, тобто поворот головки довкола її поперечної осі. Мале тім’ячко опиняється на нижньому полюсі перед лежачої частини. Наближаючись до провідної лінії таза й стаючи провідною точкою. Внаслідок згинання голівка плода проходить через таз зменшеним розміром (diameter suboccipitobregmatica), окружність якого дорівнює 32 см.
Другий момент – внутрішній поворот голівки плода – здійснюється при переході її із широкої у вузьку частину малого таза. Головка повільно обертається довкола своєї поздовжньої осі так, що потилиця спрямована вперед, до лобкового симфізу, а обличчя - до крижів. При цьому стрілоподібний шов переходить з поперечного розміру в косий, а потім. З косого у прямий розмір виходу з малого таза.
Третій момент – розгинання голівки плода у площині виходу з малого тазу. Стрілоподібний шов збігається з прямим розміром виходу з малого таза. Точка фіксації між нижнім краєм лобкового симфізу та підпотиличною ямкою. Навколо точки фіксації голівка плода розгинається і народжуються потилиця, лоб, личко, підборіддя. При першій позиції плічка займають лівий косий розмір входу в малий таз. При другій – правий. Лише на тазовому дні плічка здійснюють внутрішній поворот і встановлюються прямим розміром у прямому розмірі виходу з малого таза.
Четвертий момент – внутрішній поворот плічок та зовнішній поворот головки. Голівка плода повертається обличчям до стегна матері (при першій позиції до правого, при другій - до лівого). Передня плічко вступає і під лобкову дугу й упирається у нижній край симфізу (точка фіксації – місце прикріплення дельтоподібного м’яза до плечової кістки і нижній край симфізу), тулуб згинається у грудному відділі. Першим народжується заднє плічко, потім рука. Після народження плечового поясу відбувається зганяння решти частин плода. Внаслідок зміни конфігурації кісток черепа голівка змінює свою форму.

Захист промежини при даному біомеханізму пологів:
1-й прийом. Запобігання передчасному розгинанню голівки плода. Акушер стоїть праворуч роділлі, долонею лівої кисті упирається в лобок, а пучками дистальних фаланг пальців обережно натискує на голівку плода, стримуючи її стрімке просування і згинаючи її в бік промежини. Оскільки в зігнутому стані голівка прорізується найменшою окружністю (32см), проходить малим косим розміром.
2-й прийом. Одночасно правою рукою зменшують напруження тканин промежини: під час потуги долоння поверхня правої кисті розташовується на промежині й підтримує її. Між потугами пальці лівої руки залишаються на голівці плода, а пальці правої руки запобігають розтягненню тканин у задньобічних відділах вульварного кільця, робиться так зване позичання тканин, тобто бічні тканини зсуваються якомога назад, у бік промежини.
3-й прийом. Виведення голівки плода із статевої щілини. Як тільки народиться потилична частина голівки й ділянка підпотиличної ямки (точка фіксації) упреться в нижній край лобкового симфізу, роділлі забороняють тужитися (їй рекомендують перевести руки на груди, дихати ротом). Поза потугою вивільняють потиличні горбки: з них пальцями обережно знімають бічні краї вульварного кільця. Потім народжену частину голівки обережно захоплюють усією рукою й обережно розгинають її, знімаючи при цьому правою рукою з голівки тканини промежини, над якою з’являються спочатку лоб, потім личко і підборіддя. Якщо після народження голівки пуповина обвилася довкола шиї плода, треба обережно натягнути й зняти її з шиї через голівку. Відразу після народження голівки відсмоктують слиз з верхніх дихальних шляхів новонародженої дитини електровідсмоктувачем або гумовим балоном.
4-й прийом. Зменшення напруження тканин промежини під час вивільнення плечового поясу, внутрішній поворот плічок та зовнішній голівки. Звичайно народжена голівка самостійно повертається личком до правого або лівого стегна матері (залежно від позиції). Якщо зовнішній поворот голівки затримується, треба запропонувати роділлі сильно потужитися. Під час потуги плічка роблять внутрішній поворот, встановлюються у прямому розмірі таза. Плічка промацуються крізь вульварне кільце, після цього вони народжуються. Голівку плода захоплюють обома руками так, щоб долоні рук лягли на ділянку вух, кінці пальців не повинні торкатися шиї (можна стиснути судини). Голівку обережно відтягують донизу доти, поки переднє плічко не підійде під лобкову дугу.
5-й прийом. Вивільнення плечового поясу й народження тулубу. Вивільнення заднього плічка: голівку захоплюють лівою рукою і відводять різко вперед до лобка, правою рукою обережно знімають тканину промежини з заднього плічка.
Після народження плечового поясу тулуб дитини охоплюють обома руками, кінці пальців мають перебувати в пахвових ямках. Тулуб спрямовують угору й без утруднень виймають плід.

Первинний туалет новонародженого.
1. Попередження аспірації вмісту верхніх дихальних шляхів здійснюється за допомогою елекровідсосу: відсмоктування слизу з верхніх дихальних шляхів ще при проходженні голівки, а далі зразу після народження до першого вдиху.
2. Профілактика гонобленореї. Повіки новонародженого спочатку протирають сухою стерильною ватою: окремо праве й ліве око від зовнішнього його кута до внутрішнього. Потім відтягують нижню повіку і закрапують у кон’юктивальний мішок кожного ока 30% р-н сульфацила натрія зразу після народження, а далі двічі з двохгодинним інтервалом. Дівчаткам для профілактики гонореї закрапують 1-2 краплі цього р-ну в статеву щілину.
3. Профілактика раньової інфекції через пупочний залишок (двохмоментна обробка пуповини).
І етап. Після припинення пульсації пуповини новонароджену дитину відділяють від матері. На пуповину накладають 2 затискачі Кохера: перший на відстані 10см від пупкового кільця, другий – на 2см назовні від першого. Пуповину між затискачами змащують 5% р-ном йоду спиртовим і перерізують стерильними ножицями.
ІІ етап. Залишок пуповини протирають марлевою серветкою, змоченою 95% спиртом етиловим. Між вказівним і великим пальцем лівої руки пуповину туго відтискають і на відстані 0,5-0,7см від пупкового кільця накладають вкладену в спеціальні щіпці стерильну металеву скобку Роговіну. Щіпці зі скобкою змикають до защипування, потім стерильними ножицями відтинають кінець залишку пуповини на 1-2см вище від верхнього (бічного) краю скобки, поверхню розрізу змащують 5%р-ном йоду спиртовим. Куксу пуповини згортають сухою стерильною чотиришаровою марлевою серветкою, поверх якої накладають згорнуту косиночкою другу марлеву серветку. Кінці її зав’язують біля пупкового кільця.
4. Первинна обробка шкірних покривів здійснюється за допомогою марлевої серветки, змоченої стерильним вазеліновим маслом і включає в себе очищення шкіри дитини від першородної змазки, слизу і крові.


Щоденник спостережень.
Початок потужного періоду 27.10.07, 18:35. Загальний стан задовільний. АТ 120/70, пульс 92уд/хв. Потуги через кожні 2,5хв по 50 с. Голівка плода великим сегментом знаходиться у вході в малий таз. Серцебиття плода ясне, ритмічне, 142 уд/хв. На висоті потуги вилились світлі навколоплідні води, 100 мл.
Піхвове дослідження: родові шляхи жінки, що не народжувала. Розкриття маткового зіву – 9,5см. Голівка прижата до входу в малий таз. Мис недосяжний. Екзостозів та інфільтратів немає. Підтікають навколоплідні води.
Діагноз: вагітність перша, 39-40 тиж., головне передлежання плода, другий період перших пологів.
27.10.07, 18:40.
Загальний стан задовільний. АТ 120/70, пульс 92уд/хв. Потуги через 1,5хв по 50-60с. Голівка плода знаходиться у вході в малий таз. Серцебиття плода ясне, ритмічне, 130 уд/хв.
27.10.07, 18:50
Загальний стан задовільний. АТ 120/80, пульс 90уд/хв. Потуги через 1хв по 60с. Голівка плода знаходиться на тазовому дні. Серцебиття плода ясне, ритмічне, 135 уд/хв.
27.10.07, 19:00
По біомеханізму пологів передній вид потиличного передлежання. Народила живу доношену дівчинку масою 3700г, по шкалі Апгар 7-8 балів, довжина тіла 52см.
Проведена двохмоментна обробка пуповини, профілактика гонобленореї і туалет шкіри дитини. Немовля викладене на живіт матері і прикладено до її грудей.
Б) Третій період пологів – послідовий період. Це час від народження плода до народження посліду. При ритмічних скороченнях матки після зганяння плода від її стінки відшаровується плацента. З першою послідовою переймою починається виділення плаценти. Кров, яка виділяється при розриві матково-плацентарних судин, утворює ретроплацентарну гематому, що сприяє подальшому відшаруванню плаценти.
Ознаки відшарування плаценти:
1. Ознака Шредера - після повного відділення плаценти від стінок матки дно її підіймається угору й розташовується на 10-12 см вище від пупка. Відхиляючись від середньої лінії дещо вправо.
2. Ознака Альфельда - лігатура, накладена на пуповину біля статевої щілини роділлі, якщо плацента відділилася, опускається на 10-12 см.
3. Ознака Довженка - нерухомість пуповини при глибокому вдиху і видиху роділлі.
4. Ознака Клейна – після припинення відтискання матки, або після припинення потуги пуповина назад не втягується.
5. Ознака Чукалова-Кюстнера – підчас натискування на матку пуповина не втягується.
6. Ознака Штрассманна – під час постукування по матці пуповина внаслідок переповнення пупкової вени кров’ю, закручується у спіраль.
7. Відчуття тиску на пряму кишку роділлю.
8. Зміна форми передньої стінки живота – над лобковим симфізом і ділянкою порожнистої матки добре помітна борозна.
Для визначення цілості плаценти використовують повітряну, молочну, плавальну проби, пробу ошпарювання окропом та за Щербаком. Для виявлення дефектів плацентарної тканини найчастіше користуються методами Мікеладзе і Марчука.
27.10.07, 19:30
Стан породіллі задовільний. Ознаки відшарування плаценти позитивні (див. вище). Самостійно виділився послід. Родові шляхи цілі. ЗВК 250мл, ЗТП-7 годин.

Резюме пологів.
Пологи перші після першої вагітності, фізіологічні. Початок регулярної пологової діяльності в 10:00 27.10.07. Тривалість першого періоду пологів 8год. 35хв (з 10:00 27.10.07 до 18:35 27.10.07). В 18:35 вилились навколоплідні води, 100мл. Тривалість другого періоду пологів склала 30хв. З 18:35 до 19:00), в 19:00 народився живий доношений хлопчик, маса 3400г, 52см в довжину, оцінка за шкалою Апгар за першу хвилину 7 балів, за другу – 8. По механізму пологів – передній вид потиличного передлежання.
Оцінка по шкалі Апгар:
Час після Серце- Дихання Забарвлення Тонус Рефлекси Оцінка в
народження биття шкіри м'язів балах
1' 2 1 1 1 2 7
5' 2 1 2 1 2 8

Проведений первинний туалет новонародженого (профілактика асфіксії, гонобленореї, двохмоментна обробка пуповини, а також обробка шкірних покривів).
Третій період пологів тривав 10хв. (з 19:00 до 19:10 27.10.07). Послід виділився самостійно по Дункану. Була проведена проба на цілісність плаценти. Проведений огляд пологових шляхів. Крововтрата у фізіологічних межах – 250мл, загальна тривалість пологів склала 9 год. 10 хв.

11. ПІСЛЯПОЛОГОВИЙ ПЕРІОД.
А) Ранній післяпологовий період: жінка скарг не висуває. Загальний стан задовільний. Температура тіла 36,8гр. С, пульс 80/хв. АТ 120/80 задовільних властивостей на обох руках. Живіт м’який, безболісний. Дно матки на рівні пупка. З пологових шляхів відмічаються помірні кров’яні виділення. Молочні залози м’які, безболісні, без ущільнень. Соски чисті.
27.10.07, 21.00 – жінка переведена в післяпологове відділення.
Б) Післяпологовий період. Починається з моменту виділення посліду й закінчується завершенням зворотного розвитку статевих та інших органів і систем організму. Характеризується виділенням лохій з пологових шляхів жінки, загальна кількість яких становить 500-1500 г протягом перших 8 днів після пологів. Спочатку вони кров’янисті, на 7-9 день стають серозними, з 10-го дня набувають серозно-слизового характеру.
Дата – 27.10.07, 10.20:
Стан задовільна, свідомість збережена. Пульс 75/хв.
Артеріальний тиск - 125/80 мм рт.ст. на обох руках, температура тіла - 36.8гр. С.
Скарг немає. З пологових шляхів відмічаються помірні кров’яні виділення. Молочні залози м’які, безболісні, без ущільнень. З сосків виділяється молозиво – близький до молока секрет молочної залози.
Призначення: - дієта, загальний стіл;
- загальний аналіз крові, сечі;
- вставати через 8 годин;
- туалет зовнішніх статевих органів 2 рази на день;
- догляд за молочними залозами: перед годуванням потрібно вимити руки з милом, надягнути стерильну маску, промити молочні залози теплою кип’яченою водою, зцідити кілька крапель молозива. Після годування соски протерти теплою кип’яченою водою ;
- виконання комплексу легких фізичних вправ.
Дата – 28.10.07, 11.00.
Стан задовільний, свідомість збережена. Пульс 75 уд/хв.
Артеріальний тиск - 120/80 мм рт.ст., температура тіла - 36.9 гр. С.
Скарг немає. З пологових шляхів виділяються помірні кров’яні виділення. Молочні залози м’які, безболісні, соски чисті, тріщин немає.
Живіт м’який, безболісний, функція кишечника збережена. Діурез нормальний.
Дата – 30.10.07, 10.30.
Стан породіллі задовільний. АТ - 120/80 мм рт.ст., пульс – 78 уд/хв, температура тіла - 36.8 гр. С.
Дно матки знаходиться на 12 см вище лобкового симфізу; лохії містять значну кількість домішок крові, кількість – 150 г, молочні залози грубішають, почалося виділення молока, соски чисті, без патологічних змін. Ділянка промежини червонуватого кольору, функції сечового міхура та кишечника не порушені, діурез нормальний.
Бімануальне піхвове дослідження: перешийок матки прохідний на 2см, шийка матки поступово набуває циліндричної форми, виділяються кров’янисто – серозні лохії, 150мл за добу.

Щоденники новонародженого.
28.10.07. Дитина в задовільному стані, маса – 3400г, хлопчик, доношений, правильної тілобудови. Шкірні покриви чисті, рожевого кольору, крик дитини голосний. Велике тім’ячко розміром 2х2,5см.
Аускультативно серцеві тони ясні, ритмічні. При аускультації легень – пуерильне дихання. Культя пуповини волога. Сечовипускання вільне, стілець – меконій.
Температура тіла зранку 36,5гр. С, ввечері – 36,7гр. С.
Дитина активно ссе груди. Призначення: туалет загальний, годування не менше 6 раз на добу.
30.10.07. Загальний стан дитини задовільний. Маса – 3470г. Шкірні покриви чисті, рожевого кольору, очі чисті. Слизова оболонка роту рожева, чиста. Дитина активно і добре бере грудь, поведінка активна. Тони серця ясні, ритмічні, аускультативно над легенями пуерильне дихання, живіт м’який, рана пупка суха, пуповина відпала. Сечовипускання і стілець у нормі.
01.11.07. Загальний стан дитини задовільний. Маса – 3350г. Шкірні покриви чисті, рожевого кольору, очі чисті. Слизова оболонка роту рожева, чиста. Дитина активно і добре ссе грудь, поведінка її активна. Тони серця ясні, ритмічні, дихання пуерильне, живіт м’який, рана пупка суха. Фізіологічні відправлення в нормі.

12. ЕПІКРИЗ І РЕКОМЕНДАЦІЇ.
Мойсеєнко Юлія Леонідівна, 20 років, поступила в пологове відділення 27.10.07 о 15:20. Доставлена каретою швидкої допомоги. Пологи фізіологічні. Регулярні перейми почалися о10.00; тривалість перейм 15 с; інтервал між ними 15 хв. У періоді повного розкриття тривалість перейм склала 50 с з інтервалом між ними – 1хв. Навколоплідний міхур розірвався в 18:35 вилилось 100 мл навколоплідних вод. Через декілька хвилин почалися потуги, сила яких наростала з кожною новою потугою. Дитина народилася 19:00, доношеною, живою, колір шкірних покривів - рожевий, задовільного стану. Послід виділився самостійно через 10 хв після народження дитини. Крововтрата склала 250 мл.
При огляді розривів не виявлено. Породілля почуває себе добре, переведена в післяпологове відділення.
Рекомендації:
1. Повноцінний та різноманітний харчовий раціон.
2. Дотримання правил особистої гігієни та гігієни дитини (щодня зранку і ввечері вмивати личко дитини кип’яченою водою і проводити туалет порожнини роту й носа, купати дитину).
3. Регулярний нічний сон не менше 6 годин і відпочинок вдень.
4. Щоденні прогулянки на свіжому повітрі.
5. Перед кожним годуванням мати миє руки милом і обмиває груди від соска до периферії.
6. Годування дитини за її вимогою (не прикладати до грудей довше, ніж на 20 хв.) з нічною перервою 6 годин. При годуванні ніс і рот матері потрібно закривати марлевою пов’язкою, волосся закласти під косинку.
7. Після кожного годування зціджувати залишок молока.
8. Часто змінювати натільну і постільну білизну.
9. Два місяці після пологів не жити статевим життям.
10. Своєчасне і правильне вільне сповивання дитини.
11. Приміщення, де знаходиться дитина, регулярно провітрювати не рідше 2-3 разів на добу.
12. Повітряні ванни для дитини проводити щоденно не менше 5 годин з перервами.
Харчування годувальниці: рекомендована молочно-рослинна дієта, кількість білків – 2 г/кг,
жирів – 80 г/добу, вуглеводів – 500 г/ добу. Споживання солі – 2 г/добу, рідини – 1000 мл/добу.
Їжа повинна містити велику кількість вітамінів.

01.11.07. Жінка з дитиною виписані додому у задовільному стані під нагляд Ж/К і дільничного педіатра по місцю проживання. Жінці видані рекомендації по догляду за дитиною та по відношенню до власного харчування і особистої гігієни.


Література.

1. Степанківська Г.К., Михайленко О. Т. - Акушерство, К., 2000.
2. Голота В.Я. Акушерський фантом, К., 2002.
3. Матеріали лекцій.

Насколько материал оказался Вам полезным?
Текущий рейтинг: 4.3/27 голосов

Добавил(а): nmu | 07.03.2010 | Просмотров: 17472 | Загрузок: 1633
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Объявления на сайте
Продажа литературы на сайте
Медицинские выставки 2017
Яндекс.Метрика
Главная страница Информация о сайте Гостевая книга Обратная связь