Мобильная версия | RSS
Счастливый Вы человек, Гость!
Вход | Регистрация
Меню сайта
Записи в дневниках
Народный опрос
Как у студента обстоят дела с подработкой?
Всего ответов: 4166
Календарь новостей
«  Сентябрь 2013  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30
Форма входа
Неофициальный сайт студентов
НМУ имени А. А. Богомольца
Главная » 2013 » Сентябрь » 9

Нейроциркуляторна дистонія в роботі лікаря загальної практики
16:49
Хочу поділитися своїми думками. До цього діагнозу терапевти і сімейні лікарі навряд чи ставляться серйозно. Це - поняття, яким можна "пояснити" будь-яке функціональне порушення зі сторони серцево-судинної системи, а також випадки запаморочення, непритомності, головного болю у молодих людей і таке інше. Займаються даною проблемою і неврологи. У них діагноз звучить "вегетосудинна дистонія". Прогноз для життя і здоров'я тут сприятливий. До речі, було доведено, що ці люди у більш старшому віці мають міцніше здоров'я, ніж вцілому по популяції. Захворювання не супроводжується жодними помітними змінами в органах. Словом, переживати немає за що. Для лікаря поліклініки - звичайно. От би інфаркт не пропустити! При НЦД - проблем майже не буває: седативний препарат, може ще бета-блокатор.. ну ще можна якийсь метаболічний - і порядок. "Йди, не мороч голову", називається. А пацієнту цей звір може добряче вплинути на якість життя. Особи з яскравими проявами недугу нерідко  страждають на страх смерті. Ви колись боялись померти від "розриву серця"? Чи задихнутися у всіх на очах? Це, мабуть, жахливо. Стереотипний напад паніки може нагрянути зненацька, а може - лише в людному місці, чи тільки в автобусі. (Симпато-адреналовий криз, чули таке?) Людина почувається зовсім безпорадною, відчуває, що "смертельно" хвора. Поступово обмежується коло спілкування, самоосвіта, саморозвиток.  Хіба це життя? І це у двадцять років! У сорок - теж не краще.. А лікарі так нічого і не знаходять. Знизують плечима.. Із СЕРЦЕМ все нормально! 
Чому таке взаємонерозуміння?
Нейроциркуляторна дистонія (вегетосудинна дистонія), поняття, що збереглося на пострадянському просторі, підпадає під визначення неврозів. При правильному підході до проблеми її і вирішити можливо. Якщо НЦД розуміти не як захворювання серцево-судинної системи, що в нас традиційно і робиться, а як порушення вищої нервової діяльності, то й пацієнтові лікар взмозі буде допомогти.
Лікбез по неврозам читайте у нас на сайті: лекція "Патофізіологія неврозів".
Можете також пошукати в мережі "Протокол надання медичної допомоги хворим із нейроциркуляторною дистонією". Наказ МОЗ від 03.07.2006 №436. Але там помилка, про яку я щойно писав.
В процесі навчання нам вкрай мало викладають психопатологію. Привчають шукати органіку. Це проблема для молодих лікарів, особливо, терапевтичного спрямування.
Щоб легше було усвідомити різноплановість психічних порушень, з якими можна стикнутися, наведу цікаву класифікацію російських авторів. Мій переклад. Ви її більш ніде в неті не знайдете. 

Соматичні синдроми в психіатрії (А. Курпатов, Г. Аверьянов)

1. Психічні розлади з соматичними проявами
1.1 Невротичні, соматоформні, особистісні і поведінкові розлади з соматичними проявами: власне, психічні захворювання, де соматотропна терапія не ефективна. [Сюди відноситься і наша НЦД]
1.2 Психотичні розлади з соматичними і псевдосоматичними проявами: шизофренія з маяченням соматичного змісту, сенестоіпохондричний синдром, депресія з іпохондричними ідеями, вегетативними, алгічними, сенестопатичними і функціональними органними порушеннями.
1.3 Психічні розлади, як реакція на соматичне захворювання (нозогенії): іпохондрія, ятрогенія.
2. Соматичні захворювання з  психічною обумовленістю і клінікою
2.1 Соматогенні психічні розлади:
а) церебросоматичні захворювання (порушення психіки, зумовлені органічним ураженням нервової системи; напр. пухлина мозку); б) порушення психіки, які входять до картини соматичного захворювання (напр. черевний тиф); в) гостра або хронічна нейроінтоксикація.
2.2 Психосоматичні захворювання: на перший план виступають функціональні і морфологічні зміни соми, але провідна роль у виникненні належить психічному фактору (напр. есенціальна гіпертензія, виразкова хвороба, виразковий коліт, тиреотоксикоз, бронхіальна астма, інколи - ревматоїдний артрит). [Вся терапія - психосоматози, чи не так?]
2.3 Соматичні захворювання, де психічний розлад - фактор ризику/обтяжуючий фактор: напр. зниження імунітету при депресії і пов‘язані з цим інфекції чи новоутворення.

Потребу в знаннях з психіатрії я відчув, вже почавши працювати. В університеті все це пройшло транзитом. А навіть загальна обізнаність у цьому питанні дозволяє більше розуміти і відкриває інший вимір людського здоров'я - психічний. Я став сильніший) Пропоную і вам звернути увагу;)
Просмотров: 3505 | Добавил: nmu | Теги: НЦД, невроз | Рейтинг: 4.0/1 |
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Объявления на сайте
Продажа литературы на сайте
Медицинские выставки 2017
Яндекс.Метрика
Главная страница Информация о сайте Гостевая книга Обратная связь