Мобильная версия | RSS
Счастливый Вы человек, Гость!
Вход | Регистрация
Меню сайта
Записи в дневниках
Народный опрос
Опасно ли детям учиться в одном классе с ВИЧ-инфицированным ребенком?
Всего ответов: 4542
Календарь новостей
«  Август 2015  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
Форма входа
Неофициальный сайт студентов
НМУ имени А. А. Богомольца
Главная » 2015 » Август » 11

Медичний туризм в Україні: перспективи галузі
15:12
Охорона здоров'я - це одна з галузей економіки, яка, як і всі інші, схильна до впливу глобальних тенденцій. У цій статті ми зупинимося на одному з вимірів глобальних процесів у медицині - медичному туризмі (або лікуванні за кордоном). Медичний туризм, стрімко розвивається останні роки, здатний значно змінити обличчя національних систем охорони здоров'я. Особливо якщо згадати про паралельні процеси в країнах Європи: про інтеграцію європейських країн, розширенні ЄС, спрощення міграції трудових ресурсів між країнами і так далі.

Медичний туризм - це поїздка в іншу країну для отримання там медичної допомоги. Ми можемо умовно виділити два основних потоки медичного туризму, причини появи яких зовсім різні. Перший - це виїзд на лікування пацієнтів з багатих і економічно розвинених країн в треті країни. Другий - це виїзд з відносно більш бідних країн (наприклад, з країн колишнього Радянського Союзу) з невисоким рівнем медичної допомоги в країни з високим рівнем розвитку медичної допомоги.

Перший потік породжений високими цінами на медичні послуги в ряді країн (в першу чергу це стосується США). У цьому сегменті лідерами медичного туризму є південноамериканські і азіатські країни, а за ними нові й нові держави пропонують туристам скористатися своїми оздоровчими та лікувальними центрами.

Туристів з країн колишнього Радянського Союзу можна віднести до іншого потоку: з країн з невисоким рівнем медичної допомоги в країни, де якість послуг вища. Російський ринок медичного туризму оцінюється в 15-20 тисяч осіб на рік з щорічними темпами зростання ринку на 30-50%. Серед російських громадян здоров'я за кордоном поправляють поки в основному москвичі. У цій сфері в Москві працює близько 200(!) компаній, але тільки десятку з них можна довіряти, вважають аналітики. В основному російські туристи покладаються на досвід європейських медиків і обирають клініки Німеччини, Австрії, Італії, Франції, Швейцарії та Ізраїлю.

В Україні послуги медичного туризму стали набирати популярність 4-5 років тому. В даний час туристичні фірми розвивають три види медичного туризму: діагностичного, оздоровчого та власне лікувального характеру, кожен з яких користується незмінно високим попитом. Небажання клієнтів лікуватися на Україні в туристичних компаніях пояснюють тим, що у вітчизняних клініках недостатньо сучасне обладнання, а за кордоном лікуватися не так вже й дорого. За офіційними даними турагентств і операторів, за 2004-2006 в Україні послугами «медичного туризму» скористалися близько 480 тис. Чоловік. Реальні цифри медичного туризму сьогодні, мабуть, значно вища, оскільки за деякими оцінками кількість виїжджаючих на лікування та оздоровлення туристів щорічно збільшується в півтора-два рази, ринок стрімко розвивається. Найбільш популярними країнами медтуризму з України є Ізраїль, Туреччина, США, Таїланд, Німеччина. Проте останнім часом серйозну конкуренцію їм почали складати клініки нових країн, що розвиваються: Індії, Бразилії, Болівії, Коста-Ріки, Південно-африканської республіки.

Сьогодні ми вже можемо говорити про структурування українського ринку виїзного лікування. За даними учасників ринку, практично всі туристичні компанії України надають послуги лікування за кордоном, проте лише невелика кількість з них спеціалізуються виключно на цьому виді бізнесу. Новий і водночас дуже динамічний напрямок обіцяє високі прибутки, а тому відкриваються турфірми, які поспішають заявити про роботу зі 100 або 200 клініками за кордоном, що часто є лукавим перебільшенням.
Крім туристичних фірм на ринку медичного туризму існує так само невеликий сегмент ринку, представлений:
Українськими медичними клініками (наприклад, «Євролаб»), які пропонують організацію лікування за кордоном як додаткову послугу.
Іноземні клініки часто самі виходять на український ринок з пропозицією своїх послуг. Приклади включають в себе як багатопрофільні ЛПЗ (Центральна клініка м. Аугсбург) так і спеціалізовані. Особливо активні в просуванні своїх послуг німецькі клініки півдня Німеччини.
Іноземними немедичними фірмами-посередниками, які мають свого представника або посередника в Україні. Приклад: Компанія «Вavaria Мed Service GmbH».
Який тип установ у галузі медичного туризму виявиться домінуючим в майбутньому і який вплив він зробить на потреби і переваги наших громадян, а так само на страхові схеми, пропоновані українськими та зарубіжними страховиками, сьогодні важко сказати. У даній статті я не беруся складати прогноз конфігурації національних систем охорони здоров'я, а лише підкреслюю значимість медичного туризму як впливового фактора «переосмислення ролі національних систем охорони здоров'я». Залишаються питання: «До якої міри національні уряди в змозі контролювати і регулювати ці глобальні тенденції?», «Яка роль наднаціональних органів охорони здоров'я в цих процесах?», «Що очікує неринкові системи охорони здоров'я?», «Які будуть моделі конкуренції різних систем охорони здоров'я різних країн? »і багато інших.
Просмотров: 2283 | Добавил: medtour | Теги: медицина, туризм | Рейтинг: 4.0/2 |
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Объявления на сайте
Продажа литературы на сайте
Медицинские выставки 2017
Яндекс.Метрика
Главная страница Информация о сайте Гостевая книга Обратная связь