Мобильная версия | RSS
Счастливый Вы человек, Гость!
Вход | Регистрация
Меню сайта
Записи в дневниках
Народный опрос
Как у студента обстоят дела с подработкой?
Всего ответов: 4173
Календарь новостей
«  Май 2019  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Форма входа
Неофициальный сайт студентов
НМУ имени А. А. Богомольца
Главная » Блог

« 1 2 3 4 »
Серед лікарів (принаймні у моєму оточенні) існує загальноприйнята думка, що повноцінне харчування неможливе без тваринних білків, які містять незамінні амінокислоти. Автор цієї замітки — не вийняток і вважає так само… Вірніше, вважав. Я натрапив на документ, який мене дуже здивував. Це Позиція Американської асоціації дієтологів щодо вегетаріанських дієт 2009 року.

Я постарався повністю перекласти анотацію до статті.

Ось як вважають у країні барбекю і стейків..

Це позиція Американської асоціації дієтологів про те, що належно сплановані вегетаріанські дієти, у тому числі повністю вегетаріанські або веганські дієти, є здоровими, повноцінними, і можуть принести користь для здоров’я в сенсі профілактики і лікування деяких захворювань.

Добре спланована вегетаріанська дієта підходить для людей у всі періоди життя, включаючи вагітність, період лактації, дитячий вік, дитинство, юність, а також для спортсменів.

Вегетаріанська дієта визначається як така, що не включає в себе м’ясо (у т.ч. – м’ясо птиці) або морепродукти, та продукти, що містять ці інгридієнти.

У цій статті розглядаються сучасні дані про ключові для вегетаріанців нутрієнти, такі, як білки, омега -3 ПНЖК, залізо, цинк, йод, кальцій, а також вітаміни D і B-12. Вегетаріанська дієта може задовольнити поточні норми для всі ... Читать дальше »
Просмотров: 2781 | Добавил: nmu | Дата: 15.11.2013 | Рейтинг: 3.0/2 | Комментарии (0)

В Мережі не так багато джерел з довідковою інформацією про калікреїн-кінінову систему (ККС). Я цим цікавлюся ще з курсу біохімії в університеті. З часу публікації Ярової 2001 року практично нічого не з‘явилося. В підручниках по фізіології і біохімії містяться дуже узагальнені дані за цією темою. Отож вирішив переглянути деякі першоджерела і самому подати матеріал (заодно і поновити свої знання). Тим більше, що випадково знайшов на комп’ютері один свій чудовий малюнок - схему роботи ККС і її взаємодії з ренін-ангіотензиновою системою та системою коагуляції (також ділюся). Тут подаю скорочену версію статті з мого блогу.

Калікреїн-кінінова система (ККС) — група білків крові, що грають роль у регуляції судинного тонусу, діурезу, запалення, коагуляції і рецепції болю. Біологічно активними її компонентами є поліпептидні гормони — брадикінін і калідин. Це — одна з ключових каскадних протеолітичних систем плазми крові, що разом з ренін-ангіотензиновою системою, комплементом і системою зсідання крові бере участь в регуляції деяких базисних функцій організму, таких, як підтримання артеріального тиску, антигенної сумісності і гемостазу.
Просмотров: 3914 | Добавил: nmu | Дата: 02.10.2013 | Рейтинг: 4.5/2 | Комментарии (0)

В усіх підручниках по ревматології і терапії вказується єдине розуміння остеоартрозу, яке формулюється приблизно так. Це дегенеративно-дистрофічне захворювання суглобу із залученням до патологічного процесу всіх його компонентів: суглобового хряща, суглобової капсули і прилеглої кістки. Далі пояснюється, що інволютивні зміни в тканинах призводять до втрати біомеханічних властивостей хряща і його поступового стирання.

Але не зрозуміло, яким чином до цього причетні інші складові суглоба. Адже, зменшується кількість "мастила” — синовіальної рідини. Замикальна пластинка прилеглої кістки склерозується. З’являються кісткові розростання по периферії суглобової капсули — остеофіти. Суглоб деформується.

Останніми роками накопичились дані про участь у процесі всіх ланок імунної системи і її провідну роль у прогресуванні захворювання. Це аж ніяк не назвеш простою дегенерацією,  це — імунопатологія.

Патогенез остеоартрозу

Остеоартроз (ОА) — хронічне захворювання, в розвитку якого, перш за все, має місце пошкодження суглобового хряща. Ураження всіх інших компонентів суглоба розвивається згодом.

Як вважають, первинне пошкодження хряща обумовлене фізичними факторами. Це може бути або одномоментна травма або ж повторні мікротравми, зумовлені підвищеним механічним навантаженням на суглоб. До того ж, не можна виключати індив ... Читать дальше »
Просмотров: 2544 | Добавил: nmu | Дата: 17.09.2013 | Рейтинг: 5.0/1 | Комментарии (0)

Хочу поділитися своїми думками. До цього діагнозу терапевти і сімейні лікарі навряд чи ставляться серйозно. Це - поняття, яким можна "пояснити" будь-яке функціональне порушення зі сторони серцево-судинної системи, а також випадки запаморочення, непритомності, головного болю у молодих людей і таке інше. Займаються даною проблемою і неврологи. У них діагноз звучить "вегетосудинна дистонія". Прогноз для життя і здоров'я тут сприятливий. До речі, було доведено, що ці люди у більш старшому віці мають міцніше здоров'я, ніж вцілому по популяції. Захворювання не супроводжується жодними помітними змінами в органах. Словом, переживати немає за що. Для лікаря поліклініки - звичайно. От би інфаркт не пропустити! При НЦД - проблем майже не буває: седативний препарат, може ще бета-блокатор.. ну ще можна якийсь метаболічний - і порядок. "Йди, не мороч голову", називається. А пацієнту цей звір може добряче вплинути на якість життя. Особи з яскравими проявами недугу нерідко  страждають на страх смерті. Ви колись боялись померти від "розриву серця"? Чи задихнутися у всіх на очах? Це, мабуть, жахливо. Стереотипний напад паніки може нагрянути зненацька, а може - лише в людному місці, чи тільки в автобусі. (Симпато-адреналовий криз, чули таке?) Людина почувається зовсім безпорадною, відчуває, що "смертельно" хвора. Поступово обмежується коло спілкування, самоосвіта, саморозвиток.  Хіба це життя? І це у двадцять років! У сорок - теж не краще.. А лікарі ... Читать дальше »
Просмотров: 3589 | Добавил: nmu | Дата: 09.09.2013 | Рейтинг: 4.0/1 | Комментарии (0)

Викладаю тут від себе матеріал за темою. Мене вразило, що про шкалу CHADS2 я в університеті і не чув. А виявляється, у всьому світі її вже давно використовують для вирішення такого актуального питання.

Отже, короткий вступ. Фібриляція передсердь (ФП) — це найпоширеніша форма аритмії, яка збільшує ризик інсульту у 5 разів за рахунок тромбоемболії мозкових судин. Антагоністи вітаміна К (антикоагулянти) і ацетилсаліцилова кислота (антиагрегант) зменшують ризик інсульту у таких пацієнтів на 64 і 19% відповідно. З іншого боку — зростає ймовірність геморагічних ускладнень. Тому у кожного конкретного пацієнта постає питання щодо доцільності і обсягу медикаментозної профілактики тромбоемболічних ускладнень.

Щоб полегшити роботу лікаря й стандартизувати підхід у показаннях й призначенні антитромботичної терапії при інсульті і була створена шкала CHADS2, представлена Brian F. Gage зі співавторами в 2001 році. Вона стала результатом злиття двох вже існуючих шкал ризику розвитку інсульту (AFI і SPAF).

Ця цифрова шкала від 0 до 6 грунтується на наявності/відсутності п'яти факторів ризику: застійна серцева недостатність (1 бал), артеріальна г ... Читать дальше »

Просмотров: 2697 | Добавил: nmu | Дата: 06.09.2013 | Рейтинг: 4.0/1 | Комментарии (0)

Кого з усіх чоловіків
Вітати з Днем захисників?
Найперше - тих, хто відслужив,
Хто хоч би раз з кумою жив,
Хто пив горілку, пив вино,
На фільмі жахів був в кіно,
Хто чи мисливець, чи рибак,
Хто любить секс, та не маньяк,
Хто має гроші і авто,
Хто хоче жити років сто,
Хто на плацу кричить: "УРА!"
І в кого пузо випира,
Хто гроші сіє, як зерно,
І тих, хто щедрий на добро!
Навіть якщо ти не вважаєш цей день за своє свято, все одно - дозволь тебе привітати! Хай нам завжди буде кого захищати!
Просмотров: 4107 | Добавил: nmu | Дата: 23.02.2012 | Рейтинг: 0.0/0 | Комментарии (0)

Моя стаття у Вікіпедії

Есенціальна гіпертензія (первинна гіпертензія) - (стара назва - гіпертонічна хвороба) - хронічне захворювання, основною клінічною ознакою якого є тривале і стійке підвищення артеріального тиску (гіпертензія) з невстановлени причин. За рекомендаціями ВООЗ підвищеним вважається САТ, що дорівнює або перевищує 140 мм рт. ст., ДАТ - 90 мм рт. ст.

Зміст

1 Класифікація
1.1 Стратифікація ризику
2 Фактори ризику
2.1 Модифіковані фактори ризику
2.1.1 Немодифіковані фактори ризику
3 Клініка
3.1 Ураження органів-мішеней
4 Діагностика
5 Лікування
5.1 Заходи щодо зміни способу життя
5.2 Медикаментозна терапія
5.3 Інтервенційні методи лікування
6 Література
7 Див. також
8 Примітки

Класифікація

за ступенем (залежить від рівня АТ)
I ступінь: 140-159/90-99 мм рт. ст.
II ступінь: 160-179/100-109 мм рт. ст.
III ступінь: 180/110 мм рт. ст. і вище
за стадією (залежно від важкості ураження органів-мішеней: мозку, серця, нирок, артерій):
I - відсутні ознаки ураження органів-мішеней, реєструється лише підвищення АТ
II - мають місце зворотні зміни в органах-мішенях (мікроальбумінурія, ретинопатія, транзиторна ішемічна атака)
III - відбулися незворотні зміни в органах-мішенях (інсульт, інфаркт міокарда)
за ризиком серцево-судинних усладнень
Незначний ризик (<1%)
Низький ризик (1-3%)
... Читать дальше »
Просмотров: 7070 | Добавил: nmu | Дата: 04.02.2012 | Рейтинг: 4.7/3 | Комментарии (0)

Часто значний вклад в науку полягає не у відкритті нового факту чи явища, (яких зараз накопичено величезну кількість), а в способі їх нового розуміння і пояснення. Вчений висуває нові ідеї і концепції для тлумачення експериментальних фактів, спостережень, які до цього часу не поєднувались в єдину картину, а були розрізненими і тому не зрозумілими.

До 1936 року навіть мало хто в наукових колах міг здогадуватись що холод, спека, ліки, гормони, смуток і радість можуть викликати однакові біохімічні зміни в організмі. Здавалось не логічним, що різні подразнення, достатньо сильні, потребують однакової відповіді.

За десять років до цього на медичному факультеті Паризького університету працюючи в клініці студент Ганс Сельє вперше стикнувся з проблемою стереотипної відповіді організму на будь-яке серйозне навантаження. Його зацікавило, чому у людей з різними хворобами так багато однакових ознак і симптомів. І при інфекційних захворюваннях, і при великих крововтратах, у випадках запущеного раку хворий втрачає апетит, м`язеву силу, всяке бажання що-небудь робити. Такі загальні симптоми він назвав «синдромом хвороби».

Далі проводив досліди на щурах, створюючи їм не комфортні умови, для виклику відповідних пристосувальних реакцій. При препаруванні виявляв три явища: збільшення наднирників, атрофію тімуса і утворення виразок шлунку. Тоді ж Ганс Сельє став розробляти свою гіпотезу «синдрому зумовленого впливом різних негативних явищ», згідно з якою хво ... Читать дальше »
Просмотров: 10476 | Добавил: nmu | Дата: 03.02.2012 | Рейтинг: 4.7/10 | Комментарии (0)

Вчора я побував на виставці Міжнародного медичного форуму, що відбувається останніми числами вересня у ВЦ "КиївЕкспоПлаза”.

Звичайно, багато яскравих стендів, велике різноманіття рішеньдля медичної галузі, найсучасніша техніка.. ммм.. Та я не про це.

Нічого нового я і не знайшов для себе. Була одна приємність, що випадково зустрілися з колегою по інтернатурі)

Отже, вже майже завершивши свій "обхід” проходили повз черговий стенд (то був Українського центру інноватики і патентно-інформаційних послуг). Погляд мій зачепився за барвисту блискучу обкладинку журналу, що лежав у них на розкладці. Зацікавившись, так я познайомився з новим періодичним виданням, яке стало моїм маленьким відкриттям. Перший випуск першого в Україні науково-популярного глянцю. Для нас - це етап!

Примірник мені подарували. Хочу вас познайомити: Загальнодержавний науково-популярний журнал "Ігри розуму”. Виходить щоквартально. Засновник і видавець - державне підприємство "Український інститут промислової власності” Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України. Керівник проекту - Юрій Кучинський. Головний редактор - Ігор Юрченко.Що хочеться відмітити: всі майже двісті сторінок, окрім прив ... Читать дальше »
Просмотров: 6231 | Добавил: nmu | Дата: 30.09.2011 | Рейтинг: 1.0/2 | Комментарии (0)

У попередньому своєму матеріалі, де я писав про журнал Йод, висловив ідею, що слово "ЙОД" моглоби би бути абревіатурою. Ці три літери, після того, мимоволі вертілися у мене в голові і протягом наступного робочого дня я записував на папірці те, що видавав мозок, доки я займався рутинною роботою у денному стаціонарі.. (далі - без коментарів)

Йдемо Отримувати Двійку.

***

Ймовірність Однаково Достовірна.

***

Його Оцінюють Добре!

***

Йти! Обганяти! Долати!

***

Йому Обачно Довіряють.

***

Йолопи Оббивають Двері.

***

Йоги Обкурені Драпом.

***

Йогурт Однаково Добрий.

(коментар) Не подобається? - Придумайте краще!

Просмотров: 2350 | Добавил: nmu | Дата: 23.09.2011 | Рейтинг: 4.0/7 | Комментарии (0)Объявления на сайте
Продажа литературы на сайте
Медицинские выставки 2017
Яндекс.Метрика
Главная страница Информация о сайте Гостевая книга Обратная связь