Мобильная версия | RSS
Счастливый Вы человек, Гость!
Вход | Регистрация
Меню сайта
Записи в дневниках
Народный опрос
Опасно ли детям учиться в одном классе с ВИЧ-инфицированным ребенком?
Всего ответов: 4442
Календарь новостей
«  Ноябрь 2017  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930
Форма входа
Неофициальный сайт студентов
НМУ имени А. А. Богомольца
Главная » Блог

1 2 3 4 »

Моя активная гражданская позиция по этому поводу - европейский рынок здравоохранения должен быть доступен для украинских врачей. Особенно для молодых терапевтов, как я, которые ищут свое место в жизни. Поэтому я пишу статьи на эту тему и помогаю коллегам. Поэтому если ваш мозг окончательно не высох, есть желание работать в нормальных условиях за адекватное вознаграждение - нам с вами по пути!

Почему Польша?
Польша не является популярным направлением для эмиграции украинских врачей. Видимо, из-за сложностей процедур, связанных с инициацией врачебной практики в этой стране. Лидируют Чехия и Германия. И в силу различных обстоятельств многие украинские врачи, все же выбирают Польшу, а польские, иногда - Украину (да, и такое бывает).
Преимуществами Польши является ее территориальное соседство, языковая и культурная близость. А еще, по сравнению с популярной Чехией, Польша выиграет в зарплатах врачей. Хотя среди моих знакомых большинство имеют личные или семейные причины переезда в эту страну. У кого-то есть Карта поляка - и тогда это очевидно, кто-то едет за мужем, кто-то - просто фанат Польши.
Меня лично эта страна заинтересовала даже чуть раньше, чем я решил здесь работать. В определенный момент я задумался, что Россия всегда у нас на слуху, а о ближайшем соседе с запада я ничего не знаю, кроме того, что на политической арене они нас очень поддерживают. Лет ... Читать дальше »

Просмотров: 1529 | Добавил: nmu | Дата: 08.04.2017 | Рейтинг: 0.0/0 | Комментарии (0)

Сьогодні фонендоскоп є невід'ємним атрибутом класичного образу лікаря. Проте так було не завжди. Виявляється, перший стетоскоп офіційно з’явився рівно двісті років тому. 8 березня 1817 року, датований перший огляд хворого з використанням трубки - стетоскопа, пізніше співставлений з даними розтину. З тих пір трубка, а потім фонендоскоп, стали першими інструментами діагностики. Французький терапевт Лаеннек винайшов стетоскоп, щоб світські умовності не заважали обстежувати жінок, а починав відпрацьовувати свою методику на майбутній дружині.
Теофіль Лаеннек - винахідник фонендоскопа 
Рене-Теофіль-Ясент Лаеннек надавав перевагу другому зі воїх імен. Знайомі називали його Теофілем. Медична практика у нього почалася в 14 років, коли його рідну Бретань охопила війна з шуанами - партизанами, що не визнавали французький революційний уряд. Хлопчик був призваний до армії хірургом третього розряду і в кінці війни вмів все, що належало військовому лікарю, а також без особливих переживань розкривав трупи.

Вивчитися на лікаря в Парижі коштувало втричі більше, ніж в Нанті, столиці ... Читать дальше »
Просмотров: 1860 | Добавил: nmu | Дата: 10.03.2017 | Рейтинг: 0.0/0 | Комментарии (0)

Минає час, коли ми ходили із ксероксами буклетів і малювали собі шпаргалки. Зараз чи не в кожного є смартфон або планшет, за яким зручно повторювати навчальні матеріали у буль-який час, у будь-якому місці.
Мені здається, насправді це дуже економить час і гроші на ксерокси. Вже існує кілька мобільних додатків для роботи з Кроками. У кожного своя специфіка. Нажаль, універсального рішення я не побачив. В цьому огляді розглянув усі додатки по Кроку, які знайшов на Play Market.

Додатки для лікувальних факультетів

“Тести Крок” від Delphi LCC - Training Center
Рейтинг 4,6. Завантажити з Play Market.
Додаток має досить високий рейтинг на Маркеті. Але він включає в себе лише матеріали по Кроку 2: буклети з 2005 по 2014 роки і базу тестів по профілям (терапевтичний, хірургічний, акушерський та педіатричний). Тому можна було назвати і скромніше - “Тести Крок 2”. Програма працює в режимі навчання: якщо обрали правильну відповідь - переходить до наступного питання, якщо помилилися - підсвічує правильний варіант. Тоді натискаєте кнопку “Далі&rdq ... Читать дальше »
Просмотров: 3999 | Добавил: nmu | Дата: 31.10.2015 | Рейтинг: 0.0/0 | Комментарии (0)

Цю главу ще не встигли внести до вітчизняних підручників з ендокринології. Але терапевтам і сімейним лікарям вже треба брати собі на замітку, що ми стаємо свідками появи нового класу цукрознижуючих препаратів. 
Я ще пригадую, як вчили фармакологію по підручнику Чекмана 2003 року видання. У розділі антибіотиків навіть не згадувалися макроліди. Тоді йшов 2007 рік. Зараз це важко уявити: азитроміцин і кларитроміцин постійно напоготові. Тож тримаймо руку на пульсі!
Як я писав у своєму блозі вже більше двох років тому, на горизонті з’явилася нова група протидіабетичних молекул - інгібіторів глюкозо-натрієвої контртранспортази 2 типу (SGLT2), яка поки що представлена двома препаратами. Механізм їх дії полягає в блокуванні транспортного білкового комплексу епітелію проксимальних звивистих канальців нирки, який відповідає за реабсорбцію глюкози. Таким чином, екскреція глюкози з сечею збільшується. 
Механізм дії нового класу цукрознижуючих препаратів - інгібіторів глюкозо-натрієвої контртранспортази типу 2
Канагліфлозин (canagliflozin), перший представник нового класу, вже отримав дозвіл на продаж у США в березні 2013 року під торго ... Читать дальше »
Прикрепления: Картинка 1
Просмотров: 1237 | Добавил: nmu | Дата: 23.10.2015 | Рейтинг: 0.0/0 | Комментарии (0)

В своїх документах випадково натрапив на наказ МОЗ радянських часів щодо профілактики та лікування дифтерії. І одразу пригадався недавній сумний епізод зі спалахом поліомієліту на Закарпатті. Двоє дітей тоді були паралізовані. Зауважте, якщо вірити підручнику – це менше 1% від всіх інфікованих! Отже, заражені, можливо, сотні.
З мого покоління лікарів дифтерію мабуть ніхто й не бачив. Думаю, це все завдяки тому, що радянська система охорони здоров’я неабияку увагу приділяла профілактиці і вакцинації. Адже щеплювали всіх і не питали. Той імунний прошарок населення, який “успадкувався”, ще вносив свій вагомий вклад у стабільність ситуації з дифтерією. Та надійний щит вже постарів, і в ньому з’явилися діри.
Ось ВВС цитує міністра Квіташвілі щодо ситуації з поліомієлітом: “Минулого року рівень покриття вакцинацією був 49%, а цього року – 15%. І це не тому, що нема вакцини, а тому, що просто цим ніхто нормально не займався.”
Тепер молоді батьки масово пишуть відмови від щеплень. Мами кажуть: “Щеплення є набагато небезпечнішими, ніж хвороби, що вони лікують”. “Школи приймають лише тих дітей, яким зроблені щеплення, але багато батьків платя ... Читать дальше »
Просмотров: 976 | Добавил: nmu | Дата: 14.10.2015 | Рейтинг: 0.0/0 | Комментарии (0)

Охорона здоров'я - це одна з галузей економіки, яка, як і всі інші, схильна до впливу глобальних тенденцій. У цій статті ми зупинимося на одному з вимірів глобальних процесів у медицині - медичному туризмі (або лікуванні за кордоном). Медичний туризм, стрімко розвивається останні роки, здатний значно змінити обличчя національних систем охорони здоров'я. Особливо якщо згадати про паралельні процеси в країнах Європи: про інтеграцію європейських країн, розширенні ЄС, спрощення міграції трудових ресурсів між країнами і так далі.

Медичний туризм - це поїздка в іншу країну для отримання там медичної допомоги. Ми можемо умовно виділити два основних потоки медичного туризму, причини появи яких зовсім різні. Перший - це виїзд на лікування пацієнтів з багатих і економічно розвинених країн в треті країни. Другий - це виїзд з відносно більш бідних країн (наприклад, з країн колишнього Радянського Союзу) з невисоким рівнем медичної допомоги в країни з високим рівнем розвитку медичної допомоги.

Перший потік породжений високими цінами на медичні послуги в ряді країн (в першу чергу це стосується США). У цьому сегменті лідерами медичного туризму є південноамериканські і азіатські країни, а за ними нові й нові держави пропонують туристам скористатися своїми оздоровчими та лікувальними центрами.

Туристів з країн колишнього Радянського Союзу можна віднести до іншого потоку: з країн з невисоким рівнем медичної допомоги в країни, де якість послуг вища. Російсь ... Читать дальше »
Просмотров: 1711 | Добавил: medtour | Дата: 11.08.2015 | Рейтинг: 4.0/2 | Комментарии (0)

Прикро, прикро... Наскільки все глухо в нашому міністерстві охорони здоров'я. Для себе зробив висновок, що один нормальний міністр не може сам поламати систему. Без команди не зможе.
Був міністр-майданівець, Мусій. Один з двох міністрів-майданівців. Інший - Павло Шеремета, міністр економіки. Обох змусили піти. Я особисто ніскільки не сумнівався в добрих намірах цих людей.
Тепер міністр-іноземець. Дуже непоганий варіант для такого корумпованого міністерства. І той не витримав!
Боюся, що реформи будуть дуже кволими.
Здається, за весь час незалежності, найбільше вдалося зробити Богатирьовій. Це якщо не судити про користь тих дій.
Та, принаймні, з суб'єктивної позиції завудувача приймальним відділенням районної лікарні все тільки ускладнилося.
Якщо хочете конкретніше - я маю на увазі те, що від районної мережі відділилися первинна ланка (з невідкладною допомогою) і швидка допомога. Раніше був один головний лікар, який координував всю медицину району, а зараз - три незалежних відомства які намагаються узгодити роботу під керівництвом новоствореного відділу охорони здоров'я РДА, "Райздраву" - в народі. Чого лише варта "злагодженість" дій служб невідкладної (первинна ланка) і екстреної медичної допомоги (обласне підпорядкуванн ... Читать дальше »
Просмотров: 745 | Добавил: nmu | Дата: 02.07.2015 | Рейтинг: 4.0/1 | Комментарии (0)

Існує поширена думка, що мозок людини працює лише на якийсь відсоток своєї потужності. Різні цифри доводилось чути: 3, 7, 10%. Кажуть, у геніїв – на цілих 30!

Ну як би там не було, а після перегляду цьогорічного фільму Люка Бессона “Люсі“, де головна героїня випробовує на собі всі переваги 100% ефективності ЦНС, залишилися позитивні враження. Люблю цього режисера! Але чи все насправді так, чи це всього лише сучасний міф?

Як я зрозумів, висновок про часткову “завантаженість” мозку зробили на підставі тих даних, що в корі одночасно знаходяться у збудженому стані всього лише кілька відсотків нейронів. Решта – “німі”. І ось вам оптимістична картинка: природа щедро нагородила людство десятикратним резервом інтелекту! Потрібно лише знайти супер-засіб, аби “розбудити” ту частину органу, яка досі просто споживала кисень і нічого не виробляла. Але пройдений курс фізіології змушує задуматися: чому орган вагою у 1,5 кілограми (приблизно 2% від маси тіла) споживає 20% усього кисню? Невже щоб забезпечити у тому числі “холості” потреби 90% мовчазної тканини. Хочу сказати свою рішучу думку: це лиш безпідставна красива гіпотеза! Чи дозволила б природа таке марнотратство? А найменший об’ємний процес у ЦНС доводить, наскільки важливий кожен нейрон для збереження функції. І ще я знаю, коли орган виклю ... Читать дальше »

Просмотров: 1200 | Добавил: nmu | Дата: 13.10.2014 | Рейтинг: 5.0/1 | Комментарии (0)

Зізнаюся, з приходом нового міністра в нашу галузь у мене з'явилася надія на конструктивні зміни. Що б ви там не говорили, але я довіряю його прагненню навести лад. Тож, відслідковую у ЗМІ інформацію, що стосується цього питання. І читачам даю таку можливість, ділячись посиланнями на новини у відповідному розділі цього сайту.

Вважаю, що нашій спільноті варто цікавитися перспективами і намагатися долучитися до вдосконалення відносин у медичні сфері. Тим більше, радує перспектива утворення інституту медичного самоврядування. Що це таке - читайте тут. До таких посилів не слід ставитися, як до чогось утопічного, а цікавитися, жваво обговорювати і поширювати інформацію.

Просмотров: 1419 | Добавил: nmu | Дата: 24.08.2014 | Рейтинг: 3.0/1 | Комментарии (0)

Серед лікарів (принаймні у моєму оточенні) існує загальноприйнята думка, що повноцінне харчування неможливе без тваринних білків, які містять незамінні амінокислоти. Автор цієї замітки — не вийняток і вважає так само… Вірніше, вважав. Я натрапив на документ, який мене дуже здивував. Це Позиція Американської асоціації дієтологів щодо вегетаріанських дієт 2009 року.

Я постарався повністю перекласти анотацію до статті.

Ось як вважають у країні барбекю і стейків..

Це позиція Американської асоціації дієтологів про те, що належно сплановані вегетаріанські дієти, у тому числі повністю вегетаріанські або веганські дієти, є здоровими, повноцінними, і можуть принести користь для здоров’я в сенсі профілактики і лікування деяких захворювань.

Добре спланована вегетаріанська дієта підходить для людей у всі періоди життя, включаючи вагітність, період лактації, дитячий вік, дитинство, юність, а також для спортсменів.

Вегетаріанська дієта визначається як така, що не включає в себе м’ясо (у т.ч. – м’ясо птиці) або морепродукти, та продукти, що містять ці інгридієнти.

У цій статті розглядаються сучасні дані про ключові для вегетаріанців нутрієнти, такі, як білки, омега -3 ПНЖК, залізо, цинк, йод, кальцій, а також вітаміни D і B-12. Вегетаріанська дієта може задовольнити поточні норми для всі ... Читать дальше »
Просмотров: 2561 | Добавил: nmu | Дата: 15.11.2013 | Рейтинг: 3.0/2 | Комментарии (0)Объявления на сайте
Продажа литературы на сайте
Медицинские выставки 2017
Яндекс.Метрика
Главная страница Информация о сайте Гостевая книга Обратная связь