Мобильная версия | RSS
Счастливый Вы человек, Гость!
Вход | Регистрация
Меню сайта
Записи в дневниках
Народный опрос
Опасно ли детям учиться в одном классе с ВИЧ-инфицированным ребенком?
Всего ответов: 4429
Календарь новостей
«  Октябрь 2017  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
Блог автора
Форма входа
Неофіційний сайт студентів
НМУ імені О.О. Богомольця, м. Київ
Главная » Блог

1 2 3 4 »

Моя активная гражданская позиция по этому поводу - европейский рынок здравоохранения должен быть доступен для украинских врачей. Особенно для молодых терапевтов, как я, которые ищут свое место в жизни. Поэтому я пишу статьи на эту тему и помогаю коллегам. Поэтому если ваш мозг окончательно не высох, есть желание работать в нормальных условиях за адекватное вознаграждение - нам с вами по пути!

Почему Польша?
Польша не является популярным направлением для эмиграции украинских врачей. Видимо, из-за сложностей процедур, связанных с инициацией врачебной практики в этой стране. Лидируют Чехия и Германия. И в силу различных обстоятельств многие украинские врачи, все же выбирают Польшу, а польские, иногда - Украину (да, и такое бывает).
Преимуществами Польши является ее территориальное соседство, языковая и культурная близость. А еще, по сравнению с популярной Чехией, Польша выиграет в зарплатах врачей. Хотя среди моих знакомых большинство имеют личные или семейные причины переезда в эту страну. У кого-то есть Карта поляка - и тогда это очевидно, кто-то едет за мужем, кто-то - просто фанат Польши.
Меня лично эта страна заинтересовала даже чуть раньше, чем я решил здесь работать. В определенный момент я задумался, что Россия всегда у нас на слуху, а о ближайшем соседе с запада я ничего не знаю, кроме того, что на политической арене они нас очень поддерживают. Летом ... Читать дальше »

Просмотров: 1314 | Добавил: nmu | Дата: 08.04.2017 | Рейтинг: 0.0/0 | Комментарии (0)

Сьогодні фонендоскоп є невід'ємним атрибутом класичного образу лікаря. Проте так було не завжди. Виявляється, перший стетоскоп офіційно з’явився рівно двісті років тому. 8 березня 1817 року, датований перший огляд хворого з використанням трубки - стетоскопа, пізніше співставлений з даними розтину. З тих пір трубка, а потім фонендоскоп, стали першими інструментами діагностики. Французький терапевт Лаеннек винайшов стетоскоп, щоб світські умовності не заважали обстежувати жінок, а починав відпрацьовувати свою методику на майбутній дружині.
Теофіль Лаеннек - винахідник фонендоскопа 
Рене-Теофіль-Ясент Лаеннек надавав перевагу другому зі воїх імен. Знайомі називали його Теофілем. Медична практика у нього почалася в 14 років, коли його рідну Бретань охопила війна з шуанами - партизанами, що не визнавали французький революційний уряд. Хлопчик був призваний до армії хірургом третього розряду і в кінці війни вмів все, що належало військовому лікарю, а також без особливих переживань розкривав трупи.

Вивчитися на лікаря в Парижі коштувало втричі більше, ніж в Нанті, столиці ... Читать дальше »
Просмотров: 1679 | Добавил: nmu | Дата: 10.03.2017 | Рейтинг: 0.0/0 | Комментарии (0)

Минає час, коли ми ходили із ксероксами буклетів і малювали собі шпаргалки. Зараз чи не в кожного є смартфон або планшет, за яким зручно повторювати навчальні матеріали у буль-який час, у будь-якому місці.
Мені здається, насправді це дуже економить час і гроші на ксерокси. Вже існує кілька мобільних додатків для роботи з Кроками. У кожного своя специфіка. Нажаль, універсального рішення я не побачив. В цьому огляді розглянув усі додатки по Кроку, які знайшов на Play Market.

Додатки для лікувальних факультетів

“Тести Крок” від Delphi LCC - Training Center
Рейтинг 4,6. Завантажити з Play Market.
Додаток має досить високий рейтинг на Маркеті. Але він включає в себе лише матеріали по Кроку 2: буклети з 2005 по 2014 роки і базу тестів по профілям (терапевтичний, хірургічний, акушерський та педіатричний). Тому можна було назвати і скромніше - “Тести Крок 2”. Програма працює в режимі навчання: якщо обрали правильну відповідь - переходить до наступного питання, якщо помилилися - підсвічує правильний варіант. Тоді натискаєте кнопку “Далі&rdq ... Читать дальше »
Просмотров: 3778 | Добавил: nmu | Дата: 31.10.2015 | Рейтинг: 0.0/0 | Комментарии (0)

Коли я їхав на курс польської мови до Варшави — я їхав на розвідку. Дізнатися, які є можливості для життя і роботи в Європі. Ну і поїздка виявилася досить продуктивною в цьому плані. Читайте мою попередню публікацію. Тоді, 29 серпня нашій групі презентували освітній проект від агенції Наука.PL, унікальний, як для нас, я тепер зрозумів — “Європа медична для України”. Тоді ще в Інтернеті взагалі не було інформації з цього приводу. Як і обіцяли, восени надали всю конкретику. Працює окремий сайт, “євромед”. Взагалі, це не просто комерційний продукт від українсько-польського посередника. Нічого би не було без ініціативи польської сторони, зокрема Всепольської фундації з протидії хворобам цивілізації. Це програма по залученню українських фахівців в європейську систему охорони здоров’я. Можна думати про різні мотиви, але не секрет, що зокрема, в Польщі медичного персоналу не вистачає: емігрують до Старої європи.
Таким чином, в результаті співпраці комерційного відділу Фундації з протидії хворобам цивілізації та міжнародного освітнього проекту Наука.PL народилося оптимальне бачення швидкої та безболісної адаптації наших фахівців до європейської реальності. Проект охоплює всі прошарки нашої субпопуляції: від випускника медколеджу і студента-медика до лікаря з великим досвідом роботи.
Скажете ви, і до цього вистачало різних програм по ... Читать дальше »
Просмотров: 1936 | Добавил: nmu | Дата: 27.10.2015 | Рейтинг: 0.0/0 | Комментарии (0)

Цю главу ще не встигли внести до вітчизняних підручників з ендокринології. Але терапевтам і сімейним лікарям вже треба брати собі на замітку, що ми стаємо свідками появи нового класу цукрознижуючих препаратів. 
Я ще пригадую, як вчили фармакологію по підручнику Чекмана 2003 року видання. У розділі антибіотиків навіть не згадувалися макроліди. Тоді йшов 2007 рік. Зараз це важко уявити: азитроміцин і кларитроміцин постійно напоготові. Тож тримаймо руку на пульсі!
Як я писав у своєму блозі вже більше двох років тому, на горизонті з’явилася нова група протидіабетичних молекул - інгібіторів глюкозо-натрієвої контртранспортази 2 типу (SGLT2), яка поки що представлена двома препаратами. Механізм їх дії полягає в блокуванні транспортного білкового комплексу епітелію проксимальних звивистих канальців нирки, який відповідає за реабсорбцію глюкози. Таким чином, екскреція глюкози з сечею збільшується. 
Механізм дії нового класу цукрознижуючих препаратів - інгібіторів глюкозо-натрієвої контртранспортази типу 2
Канагліфлозин (canagliflozin), перший представник нового класу, вже отримав дозвіл на продаж у США в березні 2013 року під торго ... Читать дальше »
Прикрепления: Картинка 1
Просмотров: 1202 | Добавил: nmu | Дата: 23.10.2015 | Рейтинг: 0.0/0 | Комментарии (0)

В своїх документах випадково натрапив на наказ МОЗ радянських часів щодо профілактики та лікування дифтерії. І одразу пригадався недавній сумний епізод зі спалахом поліомієліту на Закарпатті. Двоє дітей тоді були паралізовані. Зауважте, якщо вірити підручнику – це менше 1% від всіх інфікованих! Отже, заражені, можливо, сотні.
З мого покоління лікарів дифтерію мабуть ніхто й не бачив. Думаю, це все завдяки тому, що радянська система охорони здоров’я неабияку увагу приділяла профілактиці і вакцинації. Адже щеплювали всіх і не питали. Той імунний прошарок населення, який “успадкувався”, ще вносив свій вагомий вклад у стабільність ситуації з дифтерією. Та надійний щит вже постарів, і в ньому з’явилися діри.
Ось ВВС цитує міністра Квіташвілі щодо ситуації з поліомієлітом: “Минулого року рівень покриття вакцинацією був 49%, а цього року – 15%. І це не тому, що нема вакцини, а тому, що просто цим ніхто нормально не займався.”
Тепер молоді батьки масово пишуть відмови від щеплень. Мами кажуть: “Щеплення є набагато небезпечнішими, ніж хвороби, що вони лікують”. “Школи приймають лише тих дітей, яким зроблені щеплення, але багато батьків платя ... Читать дальше »
Просмотров: 943 | Добавил: nmu | Дата: 14.10.2015 | Рейтинг: 0.0/0 | Комментарии (0)

Колеги, хочу поділитися інформацією про пізнавальну поїздку до Варшави. Я вже там був, їздив наприкінці літа.
Організовує ТОВ "Справжня соціальна опіка" у співпраці з польським фондом "Відкритий діалог".
Хто зацікавиться: Інна Дащенко apmt@ukr.net 067-956-77-65
Ось рекламна листівка, де описано послуги. Ще встигненте оформити візу! Нажаль, вартість постійно зростає. Я їздив за 125 євро.

Варто відмітити - є недоліки в організації поїздки. Щоб оцінити всі за і проти - читайте мій пост.
Але, вцілому, я не шкодую, що поїхав. Маса вражень від Польщі, оскільки побував перший раз. Вирішив пов'язати свою подальшу медичну кар'єру з Польщею, як зручним майданчиком для виїзду в ЄС.
Основні плюси для мене особисто:
  • Відкрили візу на 2 роки!! 90 днів перебування. Студентам, ніби-то, на рік відкривають.
  • Дізнався про процес нострифікації диплома і які є можливості для роботи в Варшаві з медичною освітою. Їх маса! І не лише лікарем. Склав план подальших дій.
... Читать дальше »
Прикрепления: Картинка 1
Просмотров: 844 | Добавил: nmu | Дата: 02.10.2015 | Рейтинг: 0.0/0 | Комментарии (0)

Охорона здоров'я - це одна з галузей економіки, яка, як і всі інші, схильна до впливу глобальних тенденцій. У цій статті ми зупинимося на одному з вимірів глобальних процесів у медицині - медичному туризмі (або лікуванні за кордоном). Медичний туризм, стрімко розвивається останні роки, здатний значно змінити обличчя національних систем охорони здоров'я. Особливо якщо згадати про паралельні процеси в країнах Європи: про інтеграцію європейських країн, розширенні ЄС, спрощення міграції трудових ресурсів між країнами і так далі.

Медичний туризм - це поїздка в іншу країну для отримання там медичної допомоги. Ми можемо умовно виділити два основних потоки медичного туризму, причини появи яких зовсім різні. Перший - це виїзд на лікування пацієнтів з багатих і економічно розвинених країн в треті країни. Другий - це виїзд з відносно більш бідних країн (наприклад, з країн колишнього Радянського Союзу) з невисоким рівнем медичної допомоги в країни з високим рівнем розвитку медичної допомоги.

Перший потік породжений високими цінами на медичні послуги в ряді країн (в першу чергу це стосується США). У цьому сегменті лідерами медичного туризму є південноамериканські і азіатські країни, а за ними нові й нові держави пропонують туристам скористатися своїми оздоровчими та лікувальними центрами.

Туристів з країн колишнього Радянського Союзу можна віднести до іншого потоку: з країн з невисоким рівнем медичної допомоги в країни, де якість послуг вища. Російсь ... Читать дальше »
Просмотров: 1671 | Добавил: medtour | Дата: 11.08.2015 | Рейтинг: 4.0/2 | Комментарии (0)

Прикро, прикро... Наскільки все глухо в нашому міністерстві охорони здоров'я. Для себе зробив висновок, що один нормальний міністр не може сам поламати систему. Без команди не зможе.
Був міністр-майданівець, Мусій. Один з двох міністрів-майданівців. Інший - Павло Шеремета, міністр економіки. Обох змусили піти. Я особисто ніскільки не сумнівався в добрих намірах цих людей.
Тепер міністр-іноземець. Дуже непоганий варіант для такого корумпованого міністерства. І той не витримав!
Боюся, що реформи будуть дуже кволими.
Здається, за весь час незалежності, найбільше вдалося зробити Богатирьовій. Це якщо не судити про користь тих дій.
Та, принаймні, з суб'єктивної позиції завудувача приймальним відділенням районної лікарні все тільки ускладнилося.
Якщо хочете конкретніше - я маю на увазі те, що від районної мережі відділилися первинна ланка (з невідкладною допомогою) і швидка допомога. Раніше був один головний лікар, який координував всю медицину району, а зараз - три незалежних відомства які намагаються узгодити роботу під керівництвом новоствореного відділу охорони здоров'я РДА, "Райздраву" - в народі. Чого лише варта "злагодженість" дій служб невідкладної (первинна ланка) і екстреної медичної допомоги (обласне підпорядкуванн ... Читать дальше »
Просмотров: 722 | Добавил: nmu | Дата: 02.07.2015 | Рейтинг: 4.0/1 | Комментарии (0)

Існує поширена думка, що мозок людини працює лише на якийсь відсоток своєї потужності. Різні цифри доводилось чути: 3, 7, 10%. Кажуть, у геніїв – на цілих 30!

Ну як би там не було, а після перегляду цьогорічного фільму Люка Бессона “Люсі“, де головна героїня випробовує на собі всі переваги 100% ефективності ЦНС, залишилися позитивні враження. Люблю цього режисера! Але чи все насправді так, чи це всього лише сучасний міф?

Як я зрозумів, висновок про часткову “завантаженість” мозку зробили на підставі тих даних, що в корі одночасно знаходяться у збудженому стані всього лише кілька відсотків нейронів. Решта – “німі”. І ось вам оптимістична картинка: природа щедро нагородила людство десятикратним резервом інтелекту! Потрібно лише знайти супер-засіб, аби “розбудити” ту частину органу, яка досі просто споживала кисень і нічого не виробляла. Але пройдений курс фізіології змушує задуматися: чому орган вагою у 1,5 кілограми (приблизно 2% від маси тіла) споживає 20% усього кисню? Невже щоб забезпечити у тому числі “холості” потреби 90% мовчазної тканини. Хочу сказати свою рішучу думку: це лиш безпідставна красива гіпотеза! Чи дозволила б природа таке марнотратство? А найменший об’ємний процес у ЦНС доводить, наскільки важливий кожен нейрон для збереження функції. І ще я знаю, коли орган виклю ... Читать дальше »

Просмотров: 1172 | Добавил: nmu | Дата: 13.10.2014 | Рейтинг: 5.0/1 | Комментарии (0)Объявления на сайте
Новости на сайте
Продажа литературы на сайте
Медицинские выставки 2017
Статистика
Rambler's Top100 Союз образовательных сайтов
Яндекс.Метрика


Онлайн всего: 6
Гостей: 6
Пользователей: 0

Пользователи on-line:

География посетителей сайта
Copyright cтуденты НМУ © 2017